Disney szykuje aktorską "Małą syrenkę"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+szykuje+aktorsk%C4%85+%22Ma%C5%82%C4%85+syrenk%C4%99%22-117712
Poniższa wiadomość nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Wytwórnia Walta Disneya właśnie rozpoczęła procedurę, która umożliwi realizację aktorskiej wersji "Małej syrenki". Na razie studio prowadzi rozmowy z potencjalnymi producentami.


"Mała syrenka" to ważny tytuł w historii wytwórni. Zapoczątkował on nową Złotą Erę Animacji w Disney, na którą składają się też m.in. "Król lew" i "Piękna i Bestia". Ta ostatnia doczeka się w przyszłym roku własnej wersji kinowej. Wczoraj pojawił się w sieci pierwszy teaser i w ciągu 24 godzin zyskał ponad 90-milionową widownię.

Animowana "Mała syrenka" był historią księżniczki Ariel, która marzy o tym, by odrzucić ogon i stać się częścią świata ludzi. W końcu zawiera pakt z podstępną wiedźmą Urszulą, która wprawdzie przemienia syrenkę w człowieka, ale w zastaw zabiera jej najcenniejszy skarb – przepiękny głos. Ariel będzie potrzebowała dużo odwagi, determinacji oraz pomocy wiernych przyjaciół – Sebastiana i Florka – aby poradzić sobie w nowych okolicznościach i uporządkować sprawy w obu światach.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna kinowa "Mała syrenka", jaka obecnie powstaje. Od dłuższego czasu nad ekranizacją baśni Andersena pracuje Working Titles z Universal Pictures. W tej wersji tytułową bohaterką będzie prawdopodobnie Chloe Grace Moretz. Dla Disneya istnienie konkurencyjnych projektów nie stanowi jednak żadnego problemu, czego najlepszym dowodem jest tegoroczna "Księga dżungli". Warner Bros. wciąż przygotowuje się do realizacji własnej wersji. Za jej kamerą stanie Andy Serkis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones