Dlaczego żona Rossa w "Przyjaciołach" tak szybko zniknęła z serialu?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+%C5%BCona+Rossa+w+%22Przyjacio%C5%82ach%22+tak+szybko+znikn%C4%99%C5%82a+z+serialu+%E2%80%93+Filmweb-151943
Dlaczego żona Rossa w "Przyjaciołach" tak szybko zniknęła z serialu?
Wspomnienia Jamesa Burrowsa – jednego z reżyserów serialu "Przyjaciele" – stały się źródłem ciekawostek o kulisach kręcenia serialu. W książce "Reżyseria: James Burrows" można między innymi przeczytać, że Helen Baxendale, która grała żonę Rossa (David Schwimmer), nie była najlepszym wyborem castingowym i niewiele brakowało, by ją całkowicie zastąpiono. Na przeszkodzie stanęły terminy.

Żona Rossa nie była zabawna?Burrows napisał w swoich wspomnieniach, że jego zdaniem Helen Baxendale nie była w swojej roli "szczególnie zabawna" i jego zdaniem brakowało chemii pomiędzy nią a Davidem Schwimmerem. Była miła, ale niezbyt zabawna – napisał. I podobno było jej bardzo daleko do Rachel Jennifer Aniston

Schwimmer nie miał się od kogo odbijać. To było jak klaskanie jedną ręką. W serialach komediowych i różnego rodzaju komediach romantycznych humor jest tak samo ważny jak chemia. Nowa dziewczyna Rossa powinna być tak samo zabawna jak Rachel – można przeczytać. 

kadr z serialu "Przyjaciele"
Co więc uratowało Baxendale przed zwolnieniem?

Cytujemy: Często nie można zmienić obsady ze względu na napięte terminy zdjęć albo inne powody logistyczne

W których odcinkach pojawia się Emily, żona Rossa?Bohaterka Helen Baxendale, Emily, została wprowadzona do serialu "Przyjaciele" w 4. sezonie. Ross wziął z nią ślub w sezonie 5., wypowiadając podczas przysięgi imię Rachel, zamiast jej. Niedługo po ślubie się rozstali. Baxendale zagrała łącznie w 14 odcinkach. 

O całym serialu "Przyjaciele" rozmawialiśmy w jednym z odcinków SERIAL KILLERS. Nasze wrażenia i przemyślenia po latach od obejrzenia znajdziecie poniżej. 

SERIAL KILLERS: "Przyjaciele"Swoimi wrażeniami z oglądania "Przyjaciół" dzielą się Jakub Popielecki i Łukasz Muszyńki. 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones