Matthew Perry nie żyje. Wspominamy najlepsze momenty "Przyjaciół": ulubione odcinki, postacie, gościnne występy

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Perry+nie+%C5%BCyje.+Wspominamy+najlepsze+momenty+serialu+%22Przyjaciele%22-152643
Matthew Perry nie żyje. Wspominamy najlepsze momenty "Przyjaciół": ulubione odcinki, postacie, gościnne występy
źródło: Getty Images
autor: NBC
Świat wciąż nie może otrząsnąć się po śmierci Matthew Perry'ego, najbardziej znanego jako Chandler Bing z serialu "Przyjaciele". Aktor zmarł niespodziewanie w sobotę w wieku 54 lat. Od kilku dni wszyscy wspominamy ulubione momenty z sitcomu, którego gwiazdą był Perry. Przypominamy więc odcinek programu "Serial Killers", w którym podsumowaliśmy 10 sezonów serialu, wyliczając nasze ulubione sceny, odcinki, postacie i gwiazdy gościnne. Czyją ulubioną postacią był Chandler Bing?

"Serial Killers": "Przyjaciele"
Co sprawia, że "Przyjaciele" wciąż pozostają popularnym serialem? Co sprawia, że Ross, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe i Joey wciąż przykuwają nas do ekranu? Która postać jest naszą ulubioną? Jak ważny w ekipie tytułowych przyjaciół był grany przez Matthew Perry'ego Chandler Bing? Jaki odcinek uważamy za najlepszy? Rozmawiają Łukasz Muszyński i Jakub Popielecki.

Jak umarł Matthew Perry?Ciało Matthew Perry'ego znaleziono w jacuzzi w jego domu w Los Angeles. Miało to miejsce około godziny 16:00 czasu lokalnego. Według policji nic nie wskazuje na to, że Perry mógł paść ofiarą przestępstwa. Przy aktorze nie znaleziono również żadnych narkotyków.      

Oficjalne oświadczenie wydało już odpowiedzialne za produkcję "Przyjaciół" studio Warner Bros. Television. Czytamy w nim: jesteśmy zdruzgotani śmiercią naszego drogiego przyjaciela Matthew Perry'ego. Był niezwykle utalentowanym aktorem i niezbywalną częścią rodziny Warner Bros. Television Group. Jego komediowy geniusz był znany na całym świecie, a jego dziedzictwo będzie żyć w sercach wielu ludzi. To smutny dzień. Przesyłamy wyrazy miłości jego rodzinie, bliskim oraz wszystkim oddanym fanom.
 

Matthew Perry - jak wyglądała kariera gwiazdy "Przyjaciół"?GettyImages-1442402921.jpg Getty Images © Phillip Faraone


Matthew Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Plymouth w stanie Massachusetts. Jego rodzicami byli kanadyjska dziennikarka Suzanne Marie Morrison oraz były model i aktor John Bennett Perry. W 1987 roku tuż po zakończeniu szkoły średniej Perry zagrał swoją pierwszą ekranową rolę - w serialu "Second Chances".

Przełomem w jego karierze był 1994 rok. Wraz z Jennifer Aniston, Lisą Kudrow, Davidem Schwimmerem, Courteney Cox i Mattem LeBlanc aktor otrzymał angaż do nowego serialu komediowego stacji NBC pt. "Przyjaciele". Perry'emu przypadła rola Chandlera Binga - sarkastycznego speca od "analiz statystycznych i rekonfiguracji danych". Sitcom o przygodach szóstki tytułowych singli z Nowego Jorku w krótkim czasie stał się międzynarodowym fenomenem, który do dziś cieszy się gigantyczną popularnością. Odtwórcy tytułowych ról, którzy początkowo zarabiali 22,5 tysiąca dolarów za odcinek, w dwóch ostatnich sezonach mogli pochwalić się gażami w wysokości miliona dolarów.  

W filmografii Perry'ego znajdują się także takie tytuły jak: dwie części komedii sensacyjnej "Jak ugryźć 10 milionów", "Polubić czy poślubić", "Kto pierwszy, ten lepszy!", napisany przez Aarona Sorkina serial "Studio 60", "17 Again", "Mr. Sunshine" oraz "Dziwna para". Aktor był czterokrotnie nominowany do nagrody Emmy (co ciekawe, tylko raz za "Przyjaciół"), dwa razy do People's Choice Award i raz do Złotego Globu.

Perry od wielu lat mówił otwarcie o swojej depresji i uzależnieniu od alkoholu, narkotyków oraz leków przeciwbólowych. W 2022 roku opublikował bestsellerową biografię "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz", w której szczegółowo opisał długą, okupioną wieloma porażkami drogę ku trzeźwości. Ujawnił w niej, że walka z nałogami kosztowała go 9 milionów dolarów.       

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones