Dlaczego Cillian Murphy lubi filmy Christophera Nolana, w których nie zagrał? Aktor chwali zwłaszcza "Interstellar"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+Cillian+Murphy+lubi+filmy+Nolana%2C+w+kt%C3%B3rych+nie+zagra%C5%82-151763
Dlaczego Cillian Murphy lubi filmy Christophera Nolana, w których nie zagrał? Aktor chwali zwłaszcza "Interstellar"
źródło: Getty Images
autor: Samir Hussein
"Oppenheimer" to szósty film Christophera Nolana, w którym wystąpił Cillian Murphy. Aktor, który zagrał m.in. w "Batmanie - Początku" czy "Dunkierce", zdradził, który film reżysera jest mu szczególnie bliski. Co ciekawe, nie jest to jeden z filmów, w których się pojawił.

Cillian Murphy o "Interstellar"
Cillian Murphy rozpoczął współpracę z Christopherem Nolanem przy okazji filmu "Batman - Początek" (2005). Potem wystąpił jeszcze w następujących produkcjach reżysera: "Mroczny Rycerz" (2008), "Incepcja" (2010), "Mroczny Rycerz powstaje" (2012), "Dunkierka" (2017) i "Oppenheimer" (2023). Aktor ujawnił, w którym filmie - spośród tych bez niego w obsadzie - chciałby zagrać.

Uwielbiam "Interstellar", bo odbieram go niezwykle emocjonalnie, powiedział Murphy w wywiadzie przeprowadzonym jeszcze przed strajkiem aktorów. Pamiętam, jak zobaczyłem go w filmie, kiedy moje dzieci były jeszcze małe. Miał na mnie wielki wpływ. Złamał mi serce.

Aktor zdradził, że generalnie lubi oglądać filmy Nolana - zwłaszcza kiedy nie jest częścią obsady: Uwielbiam oglądać te jego filmy, w których nie zagrałem, bo nie muszę wtedy panikować w sprawie rozmiaru swoich uszu czy coś.

Murphy zaproponował też, które filmy Nolana sprawdziłyby się na podwójnym seansie z "Oppenheimerem": Można by spróbować z "Interstellar", który zgłębia zbliżone naukowe tematy. Albo wybrać "Dunkierkę", która również rozgrywa się w trakcie II wojny światowej. "Dunkierka" jest krótsza, więc może to być dobry wybór.

"Oppenheimer" - zwiastun
"Mam parę uwag": Rozmawiamy o filmie"Oppenheimer"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones