Dlaczego filmy o X-Men mają przesunięte daty premier?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+filmy+o+X-Men+maj%C4%85+przesuni%C4%99te+daty+premier-127612
Wczoraj jak grom a z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o tym, że 20th Century Fox mocno opóźni premiery dwóch komiksowych widowisk: "X-Men: Mrocznej Phoenix" i "Nowych mutantów". Zaskoczeni byli głównie Amerykanie, ponieważ studio ogłosiło ją w okolicach północy czasy Los Angeles. Nie podano wtedy żadnych powodów. Teraz jednak portal Collider twierdzi, że je zna.


Zdaniem strony prostsza sytuacja jest z reżyserskim debiutem Simona Kinberga "X-Men: Mroczna Phoenix". Widowisko miało już pokazy testowe i okazało się, że część materiału trzeba poprawić. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. W dzisiejszych czasach jest to standardowa procedura realizacji blockbusterów.

Problem polega jednak na tym, że dokrętki będą na tyle obszerne, iż na planie będzie wymagana obecność większości obsady. A tymczasem znaczna część aktorów jest obecnie zajęta przy innych produkcjach. To zaś oznacza, że na plan dokrętek ekipa wejdzie dopiero w sierpniu lub we wrześniu. Pozostawi to niewiele czasu na dopracowanie efektów na listopadową premierę. 20th Century Fox, mając najwyraźniej w pamięci aferę z wąsami w "Lidze Sprawiedliwości", uznało, że nie ma co na siłę dotrzymywać terminu i po prostu przesunęło premierę na luty 2019 roku.

O wiele bardziej skomplikowana sytuacja jest z "Nowymi mutantami". Jak podaje portal Collider, reżyser Josh Boone jest zadowolony z obecnej wersji filmu. Szefowie wytwórni chcą jednak, żeby komiksowe widowisko było bardziej wyraziste. Pragną czegoś równie wyjątkowego, jak "Deadpool" i "Logan: Wolverine". To oni też domagają się, żeby film był jeszcze bardziej przerażający.

W efekcie co najmniej połowę widowiska trzeba będzie nagrać od początku. Na planie pojawi się jedna nowa postać, a być może nawet dwie. I nie chodzi tu wcale o epizod, lecz o bohaterów pierwszego planu. Ponoć Boone opiera się przed narzucanymi mu przez szefów 20th Century Fox zmianami, co dodatkowo przedłuża cały proces.