Doda producentką "GROMU" wg scenariusza Smarzowskiego

Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Doda+producentk%C4%85+%22GROMU%22+wg+scenariusza+Smarzowskiego-126064
W miniony weekend Dorota "Doda" Rabczewska poinformowała swoich fanów, że będzie producentką filmu akcji "GROM".


Na Instagramie piosenkarka zamieściła tytułową stronę scenariusza autorstwa Wojciecha Smarzowskiego. Opatrzyła ją następującym wpisem: Kochani, ponieważ od dni jesteście zasypywani głupimi plotkami na mój temat, kompletnie wyssanymi z palca, to dla odmiany mam dla Was coś sprawdzonego u źródła. Ruszył projekt, który w końcu będę mogła współprodukować. Mówię W KOŃCU, bo marzę o tym od kilku lat jako prawdziwa kinomanka. A jako fanka męskiego kina jestem więcej niż podekscytowana na ten film. Trzymajcie kciuki.

O tym, że Smarzowski miałby nakręcić "GROM", mówi się już od ponad dekady. W wywiadzie dla Playboya w lutym 2012 roku reżyser opowiadał: Początkowo to miał być serial. Dostałem zlecenie na 13 odcinków. Jako wzór stawiałem sobie "Kompanię braci", czyli najlepszą rzecz w tej dziedzinie. Amerykanie zrobili 10 odcinków. Pomyślałem sobie, że skoro oni nie dźwignęli więcej, to tym bardziej my sobie nie poradzimy. Zdecydowaliśmy, że musi to być film fabularny. Napisałem scenariusz, ale w Polsce nie ma pieniędzy, żeby zrobić to tak, jak ja bym chciał.

Jak widać, wreszcie się znalazły. Na razie jednak nie wiadomo, czy Smarzowski tylko odsprzedał scenariusz, czy będzie również reżyserem "GROMU".

W listopadzie 2005 roku Filmweb donosił: Film ma być sensacyjną fabułą obrazującą pracę jednych z najlepszych żołnierzy świata. Wojskowa Formacja Specjalna GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej została sformowana 13 lipca 1990 r. Jej tworzenie rozpoczęto wykorzystując najlepsze doświadczenia zagraniczne, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

GROM przygotowany jest do prowadzenia działań specjalnych w czasie pokoju, kryzysu i wojny. Jest formacją przeznaczoną do zadań specjalnych, przede wszystkim do likwidacji zagrożeń terrorystycznych. Jej głównym zadaniem są akcje ratowania zakładników w wieżowcach, autobusach, pociągach, budynkach, samolotach, na statkach oraz platformach wiertniczych.

Jednostka uczestniczyła w misjach na Haiti, kilkakrotnie na Bałkanach, Zatoce Perskiej, Afganistanie i ostatnio w Iraku.Skrót GROM oznacza Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego.

Dodę zobaczymy w marcu w filmie "Pitbull: Ostatni pies". Zagrała w nim bezwzględną szefową gangu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones