Dwa nowe seriale animowane ze świata "Gwiezdnych Wojen"

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dwa+nowe+seriale+animowane+ze+%C5%9Bwiata+%22Gwiezdnych+Wojen%22-146642
Dwa nowe seriale animowane ze świata "Gwiezdnych Wojen"
W kalifornijskim Anaheim dobiega powoli końca fanowski zlot Star Wars Celebration 2022. Disney i LucasFilm jako co roku wykorzystują imprezę do ważnych ogłoszeń dotyczących "Gwiezdnych Wojen". W sobotę ujawniono, że trwają prace nad dwoma nowymi serialami animowanymi rozgrywającymi się "dawno, dawno temu w odległej galaktyce".

"Tales Of The Jedi" i "Young Jedi Adventures" w drodze na ekranPierwszy z nich to antologia "Tales Of The Jedi". Znajdą się w niej historie dziejące się w czasach "Mrocznego Widma", "Ataku Klonów" i "Zemsty Sithów". Bohaterami każdej opowieści będą rycerze tytułowego zakonu. Premiera jesienią na Disney+.


Drugi serial to  "Young Jedi Adventures" rozgrywający się na 200 lat przed wydarzeniami z "Mrocznego Widma". Tytułowi bohaterowie, młodzi rycerze Jedi, poznają tajniki Mocy, ucząc się jednocześnie współczucia, samodyscypliny, pracy zespołowej oraz cierpliwości. W ten sposób stają się nieustraszonymi wojownikami. Premiera w 2023 roku na Disney+ i Disney Junior.


Star Wars Celebration przyniosło szereg elektryzujących wiadomości dotyczących nadchodzących projektów studia LucasFilm i platformy Disney+. Poznaliśmy między innymi daty premier widowiska "Indiana Jones 5" (30 czerwca 2023) oraz trzeciego sezonu serialu "The Mandalorian" (luty 2023). Dowiedzieliśmy się także, że Jude Law zagra w serialu Jona Wattsa "Star Wars: Skeleton Crew". Zobaczyliśmy też zwiastuny seriali "Andor" i "Willow".

Zwiastun serialu "Andor"

Zwiastun serialu "Willow"