Elizabeth Banks wyruszy w podróż magicznym autobusem

The Hollywood Reporter / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Elizabeth+Banks+wyruszy+w+podr%C3%B3%C5%BC+magicznym+autobusem-138280
Elizabeth Banks wyruszy w podróż magicznym autobusem
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Elizabeth Banks zagra w nowej ekranizacji cyklu książek dla najmłodszych "Magiczny autobus", które w latach 90. posłużyły za podstawę popularnego animowanego serialu.

Aktorka wcieli się oczywiście w Panią Loczek, nauczycielkę, która zabiera swoich uczniów na wycieczki tytułowym autobusem. Pojazd potrafi zmieniać kształt i rozmiar oraz przemieszczać się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Twórcami pierwowzoru są pisarka Joanna Cole i ilustrator Bruce Degen.


Książki o przygodach Pani Loczek były wydawane w latach 1986-2010. Serial "Magiczny autobus" emitowano w latach 1994-1998, a głosu Pani Loczek użyczyła wówczas Lily Tomlin. W 2017 powstała jego kontynuacja, "Magiczny autobus znów rusza w trasę" z udziałem Kate McKinnon, która wcieliła się w siostrę Pani Loczek, Fionę. "Magiczny autobus" z udziałem Banks będzie pierwszą ekranizacją książek, która trafi na duży ekran.

Nowy "Magiczny autobus" będzie połączeniem filmu aktorskiego z animacją. Projekt powstaje we współpracy studiów Scholastic Entertainment, Brownstone Productions, Marc Platt Productions oraz Universal Pictures.
Udostępnij: