Emily Blunt w nowym filmie Christophera Nolana?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Emily+Blunt+w+nowym+filmie+Christophera+Nolana-144263
Emily Blunt w nowym filmie Christophera Nolana?
autor: John Lamparski
Emily Blunt negocjuje rolę u boku Cilliana Murphy'ego w nowym filmie Christophera Nolana pt. "Oppenheimer". Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Tytułowy bohater, fizyk Robert Oppenheimer (Murphy), w czasie II wojny światowej kierował osławionym Projektem Manhattan. Celem finansowanego przez amerykański rząd tajnego programu było stworzenie pierwszej w pełni funkcjonalnej i kontrolowanej broni jądrowej. Z tego powodu zmarły w 1967 roku Oppenheimer często nazywany jest ojcem bomby atomowej. Blunt miałaby się wcielić w żonę naukowca.

Nolan napisał scenariusz w oparciu o książkę "Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera" pióra Kaia Barda i Martina J. Sherwina. Kosztujący 100 milionów dolarów film powstanie dla wytwórni Universal. Premierę zaplanowano na 21 lipca 2023 roku.  

Blunt mogliśmy zobaczyć w tym roku w dwóch filmach. W marcu premierę miał horror "Ciche miejsce 2", który zarobił na całym świecie blisko 300 milionów dolarów. Z kolei w lipcu na ekrany kin trafiło disneyowskie widowisko "Wyprawa do dżungli".

Filmografię Nolana zamyka zeszłoroczny "Tenet".