FOTO: Chastain jako uwikłana w seksskandal teleewangelistka

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Chastain+jako+uwik%C5%82ana+w+seksskandal+teleewangelistka-142627
FOTO: Chastain jako uwikłana w seksskandal teleewangelistka
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Do internetu trafiły pierwsze zdjęcia z planu "The Eyes of Tammy Faye", filmowej biografii Tammy Faye Bakker. Produkcja opowiada o sukcesie i upadku kobiety stojącej za nadawanym w amerykańskiej telewizji chrześcijańskim programem "The PTL Club". W tytułową rolę wciela się Jessica Chastain. Jako pierwszy fotografie opublikował magazyn "People". 


"The PTL Club", prowadzony przez małżeństwo Jima i Tammy Faye Bakkerów, emitowano w latach 1974–1989. Program był ogromnym sukcesem i stał się początkiem wielomilionowego imperium, w skład którego wchodził m.in. park rozrywki będący chrześcijańską wersją Disneylandu. Ich dobra passa skończyła się w 1987 roku, kiedy to ujawniono seksualny skandal z udziałem Jima. Miał on utrzymywać intymne relacje z niejaką Jessiką Hahn, której za milczenie płacił setki tysięcy dolarów. Dziewczyna zeznała, że w 1980 roku, kiedy miała 21 lat, została wykorzystana przez duchownego.

"The Eyes of Tammy Faye" pokaże wydarzenia z perspektywy tytułowej bohaterki, która stała się pośmiewiskiem serwisów informacyjnych i nocnych programów telewizyjnych. Jessica Chastain od prawie dekady interesuje się jej historią. Aktorka szczególną uwagę poświęciła wsparciu, jakiego Bakker udzielała społeczności LGBTQ. W czasie paniki wywołanej epidemią AIDS kobieta przeprowadziła wywiad ze Steve'em Pietersem, chrześcijańskim pastorem i gejem zmagającym się z tą chorobą.  

Chastain wyznała, że właśnie ten materiał był jednym z powodów, dla których zdecydowała się zrealizować film. "[Tammy Faye Bakker] nie była tylko żoną pastora czy piosenkarką" – powiedziała aktorka. "Ten wywiad jest fenomelalny. Jest w nim dużo piękna i miłości. Był to także ogromny punkt zwrotny w myśleniu o tym, czym jest błogosławieństwo boże".

Za kamerą stoi Michael Showalter, znany z takich filmów jak "I tak cię kocham" czy "Gołąbeczki". Obok Jessiki Chastain zobaczymy Andrew Garfielda w roli niewiernego męża głównej bohaterki oraz Vincenta D'Onofrio. Światowa premiera zaplanowana jest na 17 września tego roku. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones