Jessica Chastain i Michel Franco nakręcili kolejny film. W obsadzie także Rupert Friend

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jessica+Chastain+i+Michel+Franco+nakr%C4%99cili+kolejny+film.+W+obsadzie+tak%C5%BCe+Rupert+Friend-152058
Jessica Chastain i Michel Franco nakręcili kolejny film. W obsadzie także Rupert Friend
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Na festiwalu w Wenecji odbyła się niedawno uroczysta premiera filmu "Memory", a tymczasem Jessica Chastain i reżyser Michel Franco zdążyli już nakręcić kolejny film. Nosi on tytuł "Dreams", a w obsadzie znalazł się także Rupert Friend.

Jessica Chastain kręci w trakcie strajku aktorówFilm udało się zrealizować pomimo trwających aktualnie w Hollywood strajków aktorów i scenarzystów. Wszystko dlatego, że była to produkcja niezależna, zaś scenariusz napisał autor niebędący członkiem Amerykańskiej Gildii Scenarzystów

Szczegóły "Dreams" trzymane są na razie w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że zdjęcia były realizowane w San Francisco, zaś na planie pracowało około 60 aktorów oraz 50 członków ekipy.

GettyImages-1472406899.jpg Getty Images © Bruce Glikas


Jessica Chastain: najważniejsze rolePrzełomową rolą w karierze Chastain był występ w filmie "Dług" z 2010 roku. Dwa lata później aktorka otrzymała pierwszą w karierze nominację do Oscara za "Służące". W 2013 na jej konto wpadła kolejna nominacja do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, tym razem za "Wroga numer jeden". W 2022 roku Chastain zdobyła Oscara za "Oczy Tammy Faye". Inne ważne tytuły w filmografii gwiazdy to: "Drzewo życia", "Mama", "Interstellar", "Marsjanin", "Sama przeciw wszystkim", "Gra o wszystko" oraz miniserial "Sceny z życia małżeńskiego".

Michel Franco – najważniejsze filmyMichel Franco to urodzony w Meksyku reżyser. Zadebiutował w 2009 roku dramatem "Daniel & Ana". Rozgłos przyniósł mu kolejny film – nagrodzone na festiwalach w Cannes i San Sebastián "Pragnienie miłości". Anglojęzyczny debiut, czyli "Opiekun" z Timem Rothem w roli głównej, i "Córki Abril" zdobyły kolejne nagrody w Cannes, a thriller polityczny "Nowy porządek" – Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji w 2020 roku. Jego filmografię zamyka tegoroczny dramat "Memory". Jak czytamy w naszej recenzji: to film o spotkaniu dwóch osób, bo pamięć w obiektywie Franco jest przede wszystkim relacją: z bliskimi, z krewnymi, z ukochanymi. Miłość jest pamiętaniem o kimś, wybaczenie jest zapomnieniem komuś czegoś, bliskość jest podzieleniem się z kimś wspomnieniem. Franco przedstawia nam swoich bohaterów w sieci rodzinnych relacji, które z jednej strony amortyzują, a z drugiej – niewolą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones