Fałszywe intymne zdjęcia Taylor Swift niepokoją Gildię Aktorów. SAG-AFTRA walczy z AI

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fa%C5%82szywe+intymne+zdj%C4%99cia+Taylor+Swift+niepokoj%C4%85+Gildi%C4%99+Aktor%C3%B3w-153845
Fałszywe intymne zdjęcia Taylor Swift niepokoją Gildię Aktorów. SAG-AFTRA walczy z AI
źródło: Getty Images
autor: Gilbert Flores/Golden Globes 2024 /
Po tym, jak do sieci trafiły stworzone przez sztuczną inteligencję fałszywe zdjęcia Taylor Swift o jednoznacznie seksualnym charakterze, amerykańska Gildia Aktorów (SAG-AFTRA) ruszyła do boju. Organizacja domaga się wprowadzenia praw, które sprawią, że tworzenie i dystrybucja takich treści będzie nielegalna.
   

Gildia Aktorów kontra sztuczna inteligencjaGettyImages-1801110030.jpg Getty Images © Buda Mendes


Nacechowane seksualnie, stworzone przez AI wizerunki Taylor Swift są niepokojące i szkodliwe. Kreowanie i rozpowszechnianie fałszywych obrazów - zwłaszcza tych o lubieżnym charakterze - bez czyjejś zgody musi zostać zdelegalizowane. W naszej mocy jako społeczeństwa leży kontrola tych technologii. Ale musimy działać teraz, zanim będzie za późno, czytamy w oświadczeniu, jakie wystosowała Gildia Aktorów.
 
SAG-AFTRA wspiera inicjatywę kongresmana Joego Morellego i ustawę o zapobieganiu deepfake'om intymnych obrazów. Chcemy raz na zawsze powstrzymać ten rodzaj eksploatacji. Wspieramy Taylor i wszystkie kobiety, które są ofiarami takiej inwazji w prywatność, podsumowują przedstawiciele Gildii.

Wspomniane obrazki zaczęły pojawiać się w sieci w tym tygodniu. Rozpowszechniane były m.in. przez użytkowników mediów społecznościowych, w tym platformy X, znanej wcześniej jako Twitter. W przypadku tego ostatniego medium obrazki wygenerowały ponad 40 milionów obejrzeń zanim zostały zablokowane.

Jesteśmy zaniepokojeni informacjami o dystrybucji wspomnianych obrazów, ściślej mówiąc: fałszywych obrazów. Branża mediów społecznościowych podejmuje swoje niezależne decyzje dotyczące zarządzania treściami. Uważamy jednak, że ma ona do odegrania ważną rolę we wdrażaniu reguł, które zapobiegną rozpowszechnianiu dezinformacji, skomentowała Karine Jean-Pierre, sekretarz prasowy Białego Domu.

Zobacz zwiastun filmu "Taylor Swift: The Eras Tour"Film "Taylor Swift: The Eras Tour" trafił do kin 13 października 2023, stając się przbojem światowego box-office'u. Pokonał m.in. takie produkcje jak "Sound of Freedom", "Martwe zło: Przebudzenie" czy "Shazam! Gniew bogów". Zobaczcie jego zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones