Filmweb Poleca: "Piranię 3D" i "Wyśnione miłości"

Filmweb /
https://www.filmweb.pl/news/Filmweb+Poleca%3A+%22Pirani%C4%99+3D%22+i+%22Wy%C5%9Bnione+mi%C5%82o%C5%9Bci%22-65798
W tym tygodniu redakcja Filmwebu postanowiła wyróżnić znakiem jakości Filmweb Poleca! dwie premiery kinowe: "Piranię 3D" i "Wyśnione miłości". Oba tytuły doskonale ukazują bogactwo i różnorodność sztuki filmowej. Oba tytuły wiąże jednak wierność własnej wizji i odrzucenie wyrachowania i kalkulacji zysków i strat.


"Pirania 3D" wyróżniona została za całkowitą bezkompromisowość wizji, odwagę, a wręcz brawurę w konstruowaniu filmu z klisz i kiczowatych stereotypów. Ten film przekracza ograniczenia złego smaku, tworząc dziką i pozbawioną wszelkich hamulców zabawę. W czasach, kiedy kino jest bardzo świadome konieczności osiągnięcia komercyjnego sukcesu, twórcy "Piranii 3D" udowadniają, że można bawić widza bez rezygnacji z wyrazistości wizji.

"Wyśnione miłości" zachwyciły redakcję swoją stroną wizualną. Przepięknie skomponowane zdjęcia i doskonale dobrana muzyka sprawiają, że każda minuta to rozkosz dla zmysłów. Obraz tchnie młodzieńczą żarliwością i naiwnością. Jest dziełem szczerym i bezpretensjonalnym. Jego reżyser Xavier Dolan to z całą pewnością osoba, na którą trzeba zwrócić uwagę. Być może na naszych oczach dorasta kolejny twórca filmowy z prawdziwego zdarzenia.

Promocyjny znak jakości Filmweb Poleca! jest wyróżnieniem profesjonalnym przyznawanym przez redakcję Filmweb.pl - największą markę filmową w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.
Udostępnij: