Forest Whitaker w nowym thrillerze "Emperor of Ocean Park"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Forest+Whitaker+w+nowym+thrillerze+%22Emperor+of+Ocean+Park%22+%E2%80%93+Filmweb-153699
Forest Whitaker w nowym thrillerze "Emperor of Ocean Park"
źródło: Getty Images
autor: Toni Anne Barson
Forest Whitaker, którego można aktualnie oglądać w serialu MGM+ "Ojciec chrzestny Harlemu", zagra w serialowym thrillerze "Emperor of Ocean Park". Będzie to ekranizacja poczytnej książki amerykańskiego pisarza i profesora prawa Stephena L. Cartera pod tym samym tytułem. Projekt również powstaje dla MGM+.

Serial "Emperor of Ocean Park" – fabuła


Serialu rozgrywa się w świecie polityki i środowisku akademickim. Głównym bohaterem jest Talcott Garland (w tej roli Grantham Coleman), profesora prawa z uniwersytetu Ivy League, którego spokojne życie zostaje zburzone, gdy jego ojciec, sędzia Oliver Garland, umiera na atak serca. Charakter śmierci sędziego kwestionuje siostra Talcotta, Mariah (Tiffany Mack), była dziennikarka i zagorzała zwolenniczka teorii spiskowych. Kobieta uważa, że ojciec mógł paść ofiarą rozgoryczonej siedzi, która poniosła porażkę w rywalizacji o fotel w Sądzie Najwyższym. 

Forest Whitaker w filmie "Ostatni król Szkocji"
Scenarzystą i producentem wykonawczym "Emperor of Ocean Park" jest Sherman Payne, twórca m.in. serialu "Shameless – Niepokorni"

Forest Whitaker – najważniejsze role


W filmografii Foresta Whitakera znajdują się takie pozycje, jak "Kamerdyner" 2013 roku, "Bird" w reżyserii Clinta Eastwooda, gdzie aktor wcielił się w tytułowego saksofonistę Charliego "Birda" Parkera, czy "Do utraty sił" Antoine'a Fuqua z Jakiem Gyllenhaalem w roli głównej. 

Najważniejszą rolą w karierze Whitakera pozostaje występ w "Ostatnim królu Szkocji", za który otrzymał nominację do Oscara. Widzowie mogą go też pamiętać z "Czarnej Pantery", gdzie wcielił się w członka starszyzny Wakandy. 
Jego filmografię zamyka rola w serialu "Ojciec chrzestny Harlemu"

Zwiastun serialu "Ojciec chrzestny Harlemu"


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones