"Megalopolis": Adam Driver gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Megalopolis%22%3A+Adam+Driver+gwiazd%C4%85+nowego+filmu+Francisa+Forda+Coppoli-146440
"Megalopolis": Adam Driver gwiazdą nowego filmu Francisa Forda Coppoli
źródło: Getty Images
autor: Theo Wargo
Adam Driver, Forest Whitaker, Nathalie Emmanuel, Jon Voight i Laurence Fishburne zagrają główne role w nowym filmie Francisa Forda Coppoli pt. "Megalopolis". Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią.

"Megalopolis" – co wiemy o projekcie?


Coppola napisał scenariusz "Megalopolis" jeszcze w latach 80. Film zapowiadany jest jako epicka opowieść o ambicjach politycznych, geniuszu i konflikcie interesów. Jej akcja ma się toczyć w utopijnej wersji Nowego Jorku (zwanego Nowym Rzymem), który zostaje zniszczony w wyniku niewyobrażalnej katastrofy.  Estetyka dzieła ma ponoć nawiązywać do tradycji rzymskiego eposu.  

Pierwotnie zdjęcia do "Megalopolis" miały się rozpocząć w 2001 roku. Kiedy jednak 11 września doszło do zamachów terrorystycznych w World Trade Center, z realizacji zaczęli wycofywać się kolejni sponsorzy. Twórca "Ojca chrzestnego" odłożył wówczas scenariusz na półkę i skupił się na kręceniu mniejszych, bardziej osobistych dzieł. Dwie dekady później Coppola zadecydował ostatecznie, że sam sfinansuje wymarzony projekt. Aby zdobyć blisko 100 milionów dolarów budżetu, postanowił sprzedać część swoich dochodowych winnic.   

Drivera zobaczymy w tym roku w dramacie "White Noise" w reżyserii Noah Baumbacha. Aktor przygotowuje się aktualnie do zagrania Enza Ferrariego w filmie biograficznym Michaela Manna. Whitakera mogliśmy ostatnio podziwiać w opartym na faktach serialu sensacyjnym "Ojciec chrzestny Harlemu". Filmografię Emmanuel zamykają ubiegłoroczni "Szybcy i wściekli 9". Voight w ostatnich latach święcił triumfy za sprawą serialu "Ray Donovan". Z kolei Fishburne wystąpił niedawno w czwartej części "Johna Wicka".

GettyImages-1181988290.jpg Getty Images © Andrew Toth


Dla ostatniego z aktorów udział w "Megalopolis" będzie miał symboliczne znaczenie. Fishburne zadebiutował bowiem przed kamerą w arcydziele Coppoli "Czas apokalipsy". Gdy rozpoczynały się zdjęcia, miał zaledwie 14 lat.

Na skróty: "Czas apokalipsy"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones