George Clooney napisze "Nocturnal Animals" dla Toma Forda

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+Clooney+napisze+%22Nocturnal+Animals%22+dla+Toma+Forda-110508
George Clooney ("Kraina jutra") zagra główną rolę w filmie "Nocturnal Animals". Obraz wyreżyseruje kreator mody i autor "Samotnego mężczyzny" Tom Ford.


Film będzie ekranizacją powieści Austina Wrighta wydanej w Polsce pod tytułem "Tony i Susan". Ford jest nie tylko reżyserem całości, ale też autorem scenariusza. Z kolei Clooney będzie również współproducentem obrazu.

Przed piętnastoma laty Susan Morrow odeszła od pierwszego męża, Edwarda Sheffielda. Pewnego dnia, całkiem znienacka, odbiera w domu - w którym mieszka z drugim mężem i dziećmi - przesyłkę zawierającą manuskrypt pierwszej powieści Edwarda (od niej pochodzi tytuł filmu). W liście Edward prosi ją, żeby przeczytała powieść, gdyż zawsze była, jak powiada, jego najlepszym krytykiem. Susan rozpoczyna lekturę. Pochłania ją fikcyjne życie bohatera powieści: profesora matematyki Tony'ego Hastingsa, który odwozi rodzinę do letniego domu w Maine. Gdy towarzyszymy Susan w lekturze, fikcyjne życie profesora Hastingsa pochłania i nas. Zwykłe, uporządkowane życie Hastingsów niespodziewanie i katastrofalnie zbacza z ustalonego kursu, a Susan przypomina sobie własną przeszłość, musi stawić czoła ciemności, która ją wypełnia, nazwać lęki, które podkopują jej przyszłość i zmienią jej życie.