George Clooney zagra Bucka Rogersa?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+Clooney+zagra+Bucka+Rogersa-141099
George Clooney zagra Bucka Rogersa?
źródło: Getty Images
autor: Joe Scarnici
George Clooney będzie producentem wykonawczym limitowanego serialu "Buck Rogers". Projekt powstaje dla studia Legendary. Liczy ono na to, że show da początek nowej dochodowej franczyzie, w skład której wejdą m.in. film fabularny oraz anime.  

Scenariusz serialu napisał  Brian K. Vaughan ("Zagubieni"). Podobno Legendary ma nadzieję, że Clooney zgodzi się także zagrać tytułową rolę w przedsięwzięciu. Na razie nie podpisano jednak umowy.   

Buck Rogers zadebiutował na łamach Amazing Stories w 1928 roku w historii Armageddon 2419 - jego twórcą jest scenarzysta Philip Francis Nowlan. Uwięziony w kopalni węgla i przeniesiony 500 lat w przeszłość, stał się niespodziewanym bohaterem w wyniszczającej wojnie gangów szalejących na zgliszczach Ameryki. Od tej pory - i za sprawą własnego komiksu - stał się jedną z kluczowych postaci amerykańskiej popkultury kolejnych dekad.  

Filmografię Clooneya zamyka dramat science fiction "Niebo o północy", który w grudniu zadebiutował na Netfliksie. Laureat Oscara był reżyserem, producentem i gwiazdą filmu. 
Udostępnij: