Gillian Anderson w gwiazdorskiej obsadzie nowego thrillera Scotta Coopera

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gillian+Anderson+w+gwiazdorskiej+obsadzie+nowego+thrillera+Scotta+Coopera-144728
Gillian Anderson w gwiazdorskiej obsadzie nowego thrillera Scotta Coopera
źródło: Getty Images
autor: Edward Berthelot
Najnowszy thriller Scotta Coopera uzupełnił swoją obsadę o kolejne gwiazdy. Do Christiana Bale’a dołączyli: Gillian Anderson ("Z archiwum X", "Sex Education"), Robert Duvall ("Czas apokalipsy", "Ojciec chrzestny") i Timothy Spall ("Jak zostać królem", "Pan Turner").

"The Pale Blue Eye" – o czym opowie film?Film jest adaptacją książki Louisa Bayarda. Opowieść to inspirowany faktami, ale i pełen popkulturowej fantazji thriller o serii brutalnych morderstw, które miały miejsce w 1830 roku w Akademii Wojskowej w West Point. Bale zagra weterana-detektywa, który prowadzi śledztwo z pomocą młodego kadeta – ów młodzik stanie się w przyszłości wielkim pisarzem, Edgarem Allanem Poe. Oprócz reżyserii, Cooper napisał także scenariusz.

GettyImages-1346101936.jpg Getty Images © Michael Tullberg


W obsadzie znaleźli się również Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody"), Charlotte Gainsbourg ("Melancholia"), Toby Jones ("Pierwsza krowa"), Harry Lawtey ("Branża"), Simon McBurney ("Teoria wszystkiego"), Hadley Robinson ("Małe kobietki") i Harry Melling w roli przyszłego autora "Kruka".

"The Pale Blue Eye" – dystrybucja NetflixaW marcu tego roku Netflix zakupił prawa do światowej dystrybucji filmu za 55 milionów dolarów. Jednym z producentów jest sam Christian Bale, dla którego będzie to trzecia współpraca z Cooperem. Panowie spotkali się już na planie "Hostiles" i "Zrodzonego w ogniu". Realizacja filmu miała rozpocząć się tej jesieni, gdy Bale ukończy zdjęcia do "Thora: Love and Thunder" oraz najnowszego projektu Davida O. Russella. W międzyczasie do kin trafił ostatni film Coopera, horror "Poroże", którego premiera na wiosnę 2020 roku opóźniła się z powodu pandemii.

Zwiastun filmu "Poroże"