FOTO: Davis, Anderson i Pfeiffer jako Pierwsze Damy USA

Entertainment Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Davis%2C+Anderson+i+Pfeiffer+jako+Pierwsze+Damy+USA-144501
FOTO: Davis, Anderson i Pfeiffer jako Pierwsze Damy USA
źródło: Getty Images
autor: Elisabetta A. Villa
Portal Entertainment Weekly pokazał pierwsze zdjęcia z serialu "The First Lady". Powstająca dla Showtime antologia opowie o historii USA z perspektywy Pierwszych Dam. W sezonie pierwszym poznamy historie Michelle Obamy, Eleanor Roosevelt i Betty Ford. W rolach głównych Viola Davis, Gillian Anderson i Michelle Pfeiffer

Twórcą serialu jest Aaron Cooley, który pracował nad scenariuszem wspólnie z Cathy Schulman – producentką i showrunnerką projektu. W projekt zaangażowana jest też Susanne Bier ("Tuż po weselu", "W lepszym świecie"), która pełni obowiązki producentki i reżyserki. Premiera zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Viola Davis jako Michelle Obama


Przygotowując się do roli w serialu, Viola Davis nie tylko spotkała się z Michelle Obamą, ale także przeczytała jej autobiografię pt. "Becoming". Sposób poruszania się i gesty byłej Pierwszej Damy aktorka dopracowywała, oglądając dokument "Becoming. Moja historia".

Viola Davis to laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Płoty". Za tę kreację została także nagrodzona Złotym Globem i nagrodą BAFTA. Znamy ją z występów w takich filmach jak "Służące", "Wdowy", "Wątpliwość", "Ma Rainey: Matka bluesa", "Legion samobójców: The Suicide Squad", a także serialu "Sposób na morderstwo".

Kathleen Garrett jako Laura Bush, Viola Davis jako Michelle Obama i O-T Fagbenle jako Barack Obama w serialu "The First Lady"

Lexi Underwood jako Malia, Viola Davis jako Michelle Obama, Regina Taylor jako Marian Robinson i Saniyya Sidney jako Sasha w serialu "The First Lady"


Gillian Anderson jako Eleanor Roosevelt


Przygotowując się do roli Eleanor Roosevelt, Gillian Anderson, która w ostatnim sezonie "The Crown" wcieliła się w postać Margaret Thatcher, nie miała luksusu studiowania filmów dokumentalnych czy starych kronik filmowych.  Susanne Bier, która wyreżyserowała wszystkie 10 odcinków serialu, jest jednak zachwycona jej pracą. W Gillian jest coś poetyckiego – powiedziała.

Aktorka, której międzynarodową sławę przyniosła rola agentki Dany Scully w kultowym serialu "Z archiwum X", znana jest również z takich produkcji telewizyjnych jak "Sex Education", "Upadek" czy "Hannibal".

Cailee Spaeny jako Anna Roosevelt i Gillian Anderson jako Eleanor Roosevelt w serialu "The First Lady"

Gillian Anderson jako Eleanor Roosevelt w serialu "The First Lady"


Michelle Pfeiffer jako Betty FordMichelle miała do odegrania bardzo trudną rolę, ponieważ życie Betty wielokrotnie wymykało się spod jej kontroli – powiedziała SchulmanOsobiste problemy Betty nie powstrzymały jej przed wypowiadaniem się na gorące tematy.

Michelle Pfeiffer to amerykańska aktorka znana z takich filmów jak "Niebezpieczne związki", "Młodzi gniewni", "Człowiek z blizną" czy "Powrót Batmana", w którym wcieliła się w Selinę Kyle. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w takich hitach jak "Czarownica 2", "Ant-Man i Osa" czy "Avengers: Koniec gry".

Dakota Fanning jako Susan Ford, Michelle Pfeiffer jako Betty Ford i Aaron Eckhart jako Jerry Ford w serialu "The First Lady"

Michelle Pfeiffer jako Betty Ford w serialu "The First Lady"