Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Glenn+Close+czeka+na+remake+%22Fatalnego+zauroczenia%22-131827

Glenn Close czeka na remake "Fatalnego zauroczenia"

  • Deadline
  • autor: łm
  • Filmy
W rozmowie z serwisem Deadline tegoroczna oscarowa faworytka Glenn Close przyznała, że marzy jej się remake "Fatalnego zauroczenia". W nowej wersji wydarzenia powinny być jednak przedstawione z punktu widzenia jej bohaterki, Alex Forrest.

1.jpg


Przypomnijmy: oryginał z 1987 roku opowiada losy burzliwego romansu pomiędzy żonatym prokuratorem Danem Gallagherem (Michael Douglas) a niestabilną emocjonalnie pracownicą wydawnictwa Alex (Close). Gorące pożądanie szybko przeradza się jednak w chorobliwą obsesję, która zaczyna zagrażać rodzinie mężczyzny.

Zdaniem Close jej bohaterka nie jest czarnym charakterem, lecz postacią tragiczną. Łatwo jest uczynić złoczyńcami osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. Jednak w ten sposób tylko się je stygmatyzuje – uważa aktorka.

"Fatalne zauroczenie" okazało się wielkim przebojem, zarabiając na całym świecie 320 milionów dolarów przy zaledwie 14-milionowym budżecie. Dreszczowiec zdobył również 6 nominacji do Oscara, w tym dla najlepszego filmu i za pierwszoplanową rolę kobiecą.

Jak myślicie, czy wytwórnia Paramount, która posiada prawa do "Fatalnego zauroczenia", pójdzie za radą Close?

zobacz też: