Godzilla i Ultraman członkami nowego kinowego uniwersum

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Godzilla+i+Ultraman+cz%C5%82onkami+nowego+kinowego+uniwersum-145517
Godzilla i Ultraman członkami nowego kinowego uniwersum
Niespodziewanie na kinowej mapie świata pojawiło się kolejne filmowe uniwersum. Firmy Toho, Toei, Studio Khara i Tsuburaya Productions łączą siły, aby stworzyć wzorowany na Marvel Cinematic Universe wspólny świat dla największych bohaterów wywodzących się z Kraju Kwitnącej Wiśni. Projekt nosi nazwę Shin Japan Heroes Universe, a herosami wliczającymi się w jego poczet są Godzilla, Ultraman i Kamen Rider oraz postaci z franczyzy "Evangelion".

Shin Japan Heroes Universe – co wiemy o nowym kinowym uniwersum?Jak ogłoszono w komunikacie prasowym, filmem rozpoczynającym przedsięwzięcie była "Shin Gojira", uwspółcześniona wersja klasycznej "Godzilli" z 1954 roku i 29. film z Królem Potworów. Współreżyserem i scenarzystą został Hideaki Anno, najbardziej znany ze stworzenia "Neon Genesis Evangelion". Odpowiada on również za drugi film zaliczany do nowego uniwersum: "Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa". Ostatnia część tetralogii "Rebuild of Evangelion" miała premierę w marcu 2021, a kinowe przychody uplasowały ją na szczycie listy najlepiej zarabiających produkcji roku w Japonii.


Kadr z filmu "Shin Ultraman"


Dwa projekty Shin Japan Heroes Universe nie zostały jeszcze pokazane publice. W maju tego roku na ekrany kin ma trafić "Shin Ultraman", aktorski film na podstawie kultowego serialu o superbohaterze chroniącym Ziemię przed najeźdźcami z kosmosu. Za reżyserię odpowiedzialny jest Higuchi Shinji, który wraz z Anno stworzył "Shin Gojirę". Na marzec 2023 zaplanowana została premiera "Shin Kamen Rider", która upamiętni 50-lecie pojawienia się bohatera na ekranach.

Na razie nie podano szczegółów dotyczących kolejnych filmów w ramach projektu. Współpraca między tradycyjnymi rywalami – Toho i Toei – ma jednak być wielowymiarowa i przenosić się na produkty sygnowane logiem uniwersum czy tworzone wspólnie wydarzenia.

Zwiastun filmu "Shin Gojira"


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones