Grawitacja w IPLI za 1 zł!

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Grawitacja+w+IPLI+za+1+z%C5%82-105882
Alfonso Cuaron, który 10 lat temu wyreżyserował jeden z filmów o czarodzieju Harrym Potterze tym razem powrócił z monumentalnym dziełem o kosmosie. Jeśli nie widziałeś jeszcze oscarowej "Grawitacji", to najwyższa pora - telewizja internetowa IPLA udostępniła film w cenie 1 zł.
Dr Ryan Stone (nominowana do Oscara Sandra Bullock) oraz Matt Kowalsky (w tej roli George Clooney) uczestniczą w misji wahadłowca, która ma za zadanie naprawienie przestarzałego teleskopu Hubble'a. Dla niej – genialnego naukowca jest to pierwsza kosmiczna misja, dla niego – weterana lotów kosmicznych – ostatnia. W trakcie rutynowego spaceru kosmicznego ich statek zostaje prawie całkowicie zniszczony przez pędzące odłamki rosyjskiego satelity. Stone i Kowalsky jako jedyni przeżywają katastrofę, tracą jednak kontakt z Ziemią i dryfują w ciemność przywiązani jedynie do siebie. Kosmos w swoim ogromie staje się dla nich nowym wymiarem pustki i pomimo całej pomysłowości głównych bohaterów, uratować może ich tylko cud.

Cuaron, z pomocą świetnej gry aktorów oraz rewelacyjnych ujęć operatora Emmanuela Lubezkiego, wbija widza w fotel epickimi scenami podkreślającymi klaustrofobiczność kombinezonu kosmonauty z jednej strony i bezmiar kosmosu z drugiej. W filmie takich kontrastów można znaleźć więcej – wielka pustka, w której znaleźli się bohaterowie przeciwstawiona jest kameralności dialogów z udziałem Bullock i Clooneya. Efekt jest zachwycający.

Powstanie takiego filmu, jak "Grawitacja" nie byłoby możliwe jeszcze kilka lat temu, bez dzisiejszych zdobyczy techniki. Pod względem wykorzystania najnowszych technologii "Grawitacja" to majstersztyk. Dowodem była oscarowa gala podczas której film zgarnął wszystkie tak zwane „techniczne” nagrody, w tym najlepsze efekty specjalne, dźwięk, montaż i montaż dźwięku. Oprócz tego nagrodzony został wspomniany Emmanuel Lubezki za zdjęcia, Steven Price za muzykę i sam Cuaron za reżyserię.

"Grawitację", która została doceniona na całym świecie można teraz obejrzeć w zaciszu własnego domu w aplikacji lub serwisie IPLA. Co ważne, IPLA udostępnia film legalnie, a cena 1 zł za dostęp 48-godzinny sprawia, że "piracenie" tego obrazu nie ma najmniejszego sensu. Serwis zapowiada, że akcje "film za 1 zł" będzie powtarzał.

Bez względu na to czy dołączysz do grona entuzjastów "Grawitacji", jest to film wart wieczoru. Cuaron wprowadza w stan nieważkości z mistrzowską precyzją.

http://www.ipla.tv/Grawitacja/vod-5908840
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones