Guy Ritchie szykuje połączenie "Parszywej dwunastki" i "Bękartów wojny"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guy+Ritchie+szykuje+po%C5%82%C4%85czenie+%22Parszywej+dwunastki%22+i+%22B%C4%99kart%C3%B3w+wojny%22-141402
Guy Ritchie szykuje połączenie "Parszywej dwunastki" i "Bękartów wojny"
źródło: Getty Images
autor: Jason Merritt
Guy Ritchie będzie reżyserem oraz scenarzystą rozgrywającego się w trakcie II wojny światowej szpiegowskiego filmu akcji "Ministry of Ungentlemanly Warfare". Projekt określany jest jako połączenie "Parszywej dwunastki" i "Bękartów wojny".

To inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia tajnej jednostki, która została powołana w 1939 roku z inicjatywy premiera Wielkiej Brytanii, Winstona Churchilla. Złożony z kryminalistów i renegatów oddział miał za zadanie zwalczać nazistów na frontach Europy i Afryki. Działania bohaterów wpłynęły na losy wojny.

Scenariusz powstanie w oparciu o książkę Damiena Lewisa "Ministry of Ungentlemanly Warfare: How Churchill's Secret Warriors Set Europe Ablaze and Gave Birth to Modern Black". Stanowisko producenta piastuje Jerry Bruckheimer ("Piraci z Karaibów", "Twierdza").

Wytwórnia Paramount nabyła prawa do książki Lewisa w 2015 roku. Od tamtej pory nad scenariuszem adaptacji pracowali m.in. Arash Amel, Paul Tamasy i Eric Johnson.

Ritchie pracuje aktualnie nad szpiegowskim widowiskiem "Five Eyes" z Jasonem Stathamem w roli głównej. Na premierę czeka również jego dreszczowiec "Wrath of Man".