Gwiazda "Avatara" napadnie na bank razem z Gerardem Butlerem

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Avatara%22+napadnie+na+bank+razem+z+Gerardem+Butlerem-111133
Sam Worthington ("Avatar") dołączy do obsady filmu "Den of Thieves", którego gwiazdą jest Gerard Butler ("Olimp w ogniu"). Nie wiadomo na razie, w jaką postać się wcieli.Bohaterem filmu jest złodziej, który zamierza zorganizować napad na Bank Rezerw Federalnych w Los Angeles. Problem w tym, że nie jest on jedynym, który wpadł na ten genialny pomysł.

"Den of Thieves" to projekt, którego realizacja planowana jest od mniej więcej 15 lat. Pierwszą wersję scenariusza Christian Gudegast napisał we współpracy z Paulem Scheuringiem pod koniec lat 90. Został on wtedy zakupiony przez New Line Cinema. Za reżyserię miał odpowiadać Peter Berg. Projekt jednak trafił do kosza, kiedy uznano jego budżet za zbyt wysoki. Wtedy to pojawił się pomysł, by "Den of Thieves" zamienić w serial. Jego producentami zostali Glen Morgan i James Wong ("Z archiwum X"). W 2004 roku powstał nawet odcinek pilotowy, którego jednak NBC nigdy nie pokazało, a sam serial został skasowany.

Relativity Media kupiło projekt w 2008 roku, gdzie przeleżał niemalże zapomniany do dnia dzisiejszego. Teraz Gudegast sam zajmie się jego reżyserią.