Gwiazda "Borg/McEnroe" w ekranizacji 4. tomu "Millennium"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Borg+McEnroe%22+w+ekranizacji+4.+tomu+%22Millennium%22-126097
Portal Variety informuje, że Sony znalazło już odtwórcę głównej męskiej roli w filmie "The Girl in the Spider's Web". Wybór twórców padł na Sverrira Gudnasona, którego mogliśmy ostatnio oglądać na dużym ekranie w obrazie "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem".

GettyImages-843841224.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez


Obraz jest ekranizacją czwartego tomu cyklu kryminałów "Millennium". W Polsce powieść została wydana pod tytułem "Co nas nie zabije". Już wcześniej ogłoszono, że w roli hakerki Lisbeth Salander zobaczymy Claire Foy ("The Crown"). W obsadzie jest też Claes Bang, którego cały świat poznał dzięki "The Square".

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę. [nota wydawcy]

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w styczniu. Kręcone będą w Berlinie i Sztokholmie. Za kamerą stanie Fede Alvarez. Premiera planowana jest na październik przyszłego roku.