Kontynuacja "Dziewczyny z tatuażem" ma już reżysera

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kontynuacja+%22Dziewczyny+z+tatua%C5%BCem%22+ma+ju%C5%BC+re%C5%BCysera-120228
Opromieniony sukcesem dreszczowca "Nie oddychaj" Fede Alvarez jest o krok od przyjęcia posady reżysera kontynuacji "Dziewczyny z tatuażem".


Wytwórnia Sony zadecydowała, że podstawą scenariusza będzie czwarty tom serii "Millennium" - "Co nas nie zabije" pióra Davida Lagercrantza. Adaptacją książki zajął się Steven Knight ("Peaky Blinders").

Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo, czy film będzie rebootem serii, czy też przed kamerę powrócą gwiazdy "Dziewczyny z tatuażem": Daniel Craig, Rooney Mara i Robin Wright.

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania zaczyna zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który może uratować jego karierę (nota wydawcy).