Powieść autora "American Psycho" zostanie serialem. Za kamerą reżyser "Dream Scenario"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+i+re%C5%BCyser+%22Dream+Scenario%22+adaptuj%C4%85+powie%C5%9B%C4%87+%22The+Shards%22+autora+%22American+Psycho%22-155829
Powieść autora "American Psycho" zostanie serialem. Za kamerą reżyser "Dream Scenario"
źródło: Getty Images
autor: Carlos Alvarez
HBO wyprodukuje kolejną ekranizację powieści Breta Eastona Ellisa, autora pierwowzorów "American Psycho", "Informers" i "Mniej niż zero". Reżyserią serialu na podstawie książki "The Shards" zajmie się Kristoffer Borgli, znany z zeszłorocznej komedii "Dream Scenario".

GettyImages-1779443995.jpg Getty Images © Stewart Cook

"The Shards" – co wiemy o serialu?Akcja powieści rozgrywa się we wczesnych latach 80. Bohaterem jest siedemnastoletni licealista Bret, który chodzi do prestiżowej szkoły. Do jego klasy dołącza nowy uczeń, bystry, charyzmatyczny i przystojny Robert. Mimo że szybko zostaje włączony do grupy przyjaciół Breta, wciąż ukrywa przed wszystkimi fakty dotyczące swojej przeszłości.

Fascynacja bohatera nowym kolegą rozgrywa się w trakcie poszukiwania przez policję seryjnego mordercy o pseudonimie Trwaler. Jego aktywność – pogróżki i akty przemocy – zdają się zbliżać do grupy chłopaków. Choć możliwe, że to tylko przypadki, niesamowita wyobraźnia Breta konstruuje z tego kolejne złożone historie. Nieufny wobec świata i przyjaciół popada w odosobnienie i paranoję, łączy zabójstwa z pojawieniem się Roberta w jego otoczeniu.

Ellis będzie scenarzystą i producentem wykonawczym serialu.

Norweski reżyser Kristoffer Borgli dostał się do Hollywood dzięki sukcesowi czarnej komedii "Chora na siebie", pokazywanej w sekcji Un Certain Regard podczas festiwalu w Cannes w 2022 roku.

Zobacz zwiastun filmu "Dream Scenario"Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.

W obsadzie: Julianne Nicholson, Michael Cera, Tim Meadows i Dylan Gelula.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones