Herkules Branagh po raz trzeci – znamy obsadę nowego filmu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Herkules+Branagh+po+raz+trzeci+-+znamy+obsad%C4%99+nowego+filmu-148009
Herkules Branagh po raz trzeci – znamy obsadę nowego filmu
Poznaliśmy tytuł oraz obsadę trzeciego – po "Morderstwie w Orient Expressie" i "Śmierci na Nilu" – filmu o przygodach Herkulesa Poirota w reżyserii Kennetha Branagha. Tym razem reżyser i aktor weźmie się za "Wigilię Wszystkich Świętych" autorstwa Agathy Christie. Jej luźna adaptacja będzie nosić tytuł "A Haunting in Venice". 

 

Co wiemy o trzecim filmie o przygodach Herkulesa Poirota?W prawdziwie międzynarodowej obsadzie nieco zmian – więcej ciekawszych nazwisk, choć niewiele gwiazd największego formatu. Na ekranie pojawią się m.in. Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh

Scenariusz przygotowuje Michael Green, który był również scenarzystą "Śmierci na Nilu". W roli Poirota powróci oczywiście Kenneth Branagh. Wiemy już na pewno, że ponownie wyreżyseruje film. Przygotowania do zdjęć w londyńskich Pinewood Studios już trwają. 

Trzeci film będzie znacząco różnił się nastrojem od pierwszych dwóch. Zobaczymy w nim także nieco starszego Poirota. Akcja filmu rozgrywać się będzie w Wenecji po II wojnie światowej. Emerytowany detektyw wybiera się na bal lokalnej socjety organizowany w starej i podobno nawiedzonej posiadłości. W trakcie jego pobytu dochodzi do morderstwa.  

"Śmierć na Nilu" – zwiastun

"Śmierć na Nilu" – o filmieDrugi z wyreżyserowanych przez Branagha filmów o Herkulesie Poirocie – "Śmierć na Nilu" – trafił do kin w tym roku.  Został jednak nakręcony kilka lat temu. Jego premiera była przekładana najpierw w związku z przejęciem 20th Century Fox przez Disneya, a potem z powodu COVID-19. 

Akcja filmu osadzona została w Egipcie. Na statku płynącym po Nilu dochodzi do morderstwa. Wszyscy na pokładzie są podejrzani, bo każdy miał motyw i szansę, by zamordować. Poirot wkracza więc do akcji.

"Śmierć na Nilu" zarobiła do tej pory na całym świecie ponad 102 miliony dolarów. Jest to jedna z trzech tegorocznych amerykańskich premier, która może pochwalić się takim wynikiem.
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones