Armie Hammer w zwiastunie i na plakacie "Śmierci na Nilu"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Armie+Hammer+w+zwiastunie+i+na+plakacie+%22%C5%9Amierci+na+Nilu%22-144939
Armie Hammer w zwiastunie i na plakacie "Śmierci na Nilu"
Po wielokrotnym przekładaniu daty premiery należące do Disneya 20th Century Studios w końcu gotowe jest pokazać światu "Śmierć na Nilu". W sieci pojawił się nowy zwiastun i plakat. W obu pojawia się skompromitowany w oczach wielu aktor Armie Hammer.

Zwiastun filmu "Śmierć na Nilu"


Armie Hammer pozostał w filmie "Śmierć na Nilu"Przypomnijmy, że Armie Hammer zniknął z życia publicznego na początku tego roku. Powodem były doniesienia medialne o jego seksualnych i kanibalistycznych fantazjach. Niedługo potem zaczęły pojawiać się oskarżenia przemoc fizyczną i emocjonalną, jak również doniesienia o problemach ze środkami odurzającymi. Aktor trafił na terapię, którą niedawno zakończył.

"Śmierć na Nilu" została zrealizowana na długo przed wybuchem skandalu. Jego data premiery była przekładana wielokrotnie z powodu pandemii COVID-19. W tym czasie studio zastanawiało się, co zrobić z Hammerem.

Wśród nich była opcja usunięcia go z filmu i nagrania jego scen z udziałem innego aktora. Takie wyjście zostało wykorzystane w filmie Ridleya Scotta "Wszystkie pieniądze świata", w którym Kevina Spaceya zastąpił Christopher Plummer. W czasach pandemii opcja ta okazała się niemożliwa do przeprowadzenia.

20th Century Studios rozważało również opcję wykorzystania zdobyczy technologicznych, by wymazać postać graną przez Hammera i przemontować film tak, by obejść jego "nieobecność". Niestety fabuła filmu i powiązania między postaciami sprawiły, że producenci zrezygnowali z tej opcji.

Disney poważnie brał pod uwagę opcję zrzucenia "Śmierci na Nilu" na platformę streamingową. Studio zrezygnowało z tego nie chcąc zrażać do siebie gwiazd, które w filmie wystąpiły. Przeważyły też kwestie finansowe. Poprzedni film - "Morderstwo w Orient Expressie" był dla ówczesnego 20th Century Fox całkiem spory hitem zarabiając na świecie ponad 350 milionów dolarów. Disney liczy, że "Śmierć na Nilu" jest w stanie powtórzyć ten wynik.


"Śmierć na Nilu" - ekranizacja słynnego kryminału Agathy ChristieSielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

Film jest ekranizacją słynnego kryminału Agathy Christie. Odpowiada za niego ekipa, która nakręciła "Morderstwo w Orient Expressie". Za kamerą ponownie stanął Kenneth Branagh, który wcielił się również w postać detektywa Poirota.

Polska i amerykańska premiera filmu planowa jest na 11 lutego 2022 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones