"Śmierć na Nilu" - miało być romantycznie, jest niebezpiecznie

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22%C5%9Amier%C4%87+na+Nilu%22+-+mia%C5%82o+by%C4%87+romantycznie%2C+jest+niebezpiecznie-145413
"Śmierć na Nilu" - miało być romantycznie, jest niebezpiecznie
Przepych, luksus, romans i morderstwo na rzece pośrodku pustyni. "Śmierć na Nilu" to kryminał, ale pełen namiętności i pulsujący seksem, z powodu którego ludzie tracą głowy. – Żądza zaspokojenia fizycznego staje się tak niebezpieczna, że ociera się o zbrodnię – twierdzi reżyser i odtwórca głównej roli Kenneth Branagh. Pasażerowie są uwięzieni w klaustrofobicznej przestrzeni statku, na którym goszczą jednocześnie miłość i śmierć. To wybuchowa mieszanka, która sprawia, że jest gorąco nie tylko ze względu na klimat Egiptu. A do tego charakterystyczna atmosfera i liczne zwroty akcji od Agathy Christie. To po prostu trzeba zobaczyć, a właściwie – przeżyć!

Śmierć na Nilu - za kulisami filmu

"Śmierć na Nilu" - o filmieThriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie z 1937 r. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym,  zostaje  przerwany  przez  ponure  zdarzenie.  Beztroska  wycieczka  po  Egipcie  zmienia  się w poszukiwania  mordercy,  na  czele  których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach.Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji.

"Śmierć na Nilu" to kolejna wspólna realizacja ekipy filmowej, która wcześniej pracowała przy przebojowej adaptacji "Morderstwa w Orient Ekspresie" z 2017 r., również osnutej na motywach powieści Christie.

W najnowszej ekranizacji kryminału znakomitej pisarki występuje pięciokrotnie nominowany do Oscara® Kenneth Branagh w roli doskonale znanego detektywa Herculesa Poirota. Towarzyszą mu takie gwiazdy jak: Tom Bateman, Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders oraz Letitia Wright. Scenariusz "Śmierci na Nilu"  na  podstawie powieści napisał Michael Green. Za produkcję filmu odpowiadali Ridley Scott, Mark Gordon, Simon Kinberg, Kenneth Branagh, a Judy Hofflund, Matthew Jenkins i James Prichard byli producentami wykonawczymi
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones