Disney odwołuje grudniowe premiery "Free Guy" i "Śmierci na Nilu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Disney+rzuca+r%C4%99cznik+i+odwo%C5%82uje+%22Free+Guy%22+i+%C5%9Amier%C4%87+na+Nilu%22-140098
Disney odwołuje grudniowe premiery "Free Guy" i "Śmierci na Nilu"
Ta informacja nikogo nie zaskoczyła. Disney odwołał grudniowe premiery dwóch widowisk, które powstały dla 20th Century Fox.

Decyzja studia dotyczy komedii "Free Guy" z Ryanem Reynoldsem w roli głównej oraz ekranizacji kryminału Agathy Christie "Śmierć na Nilu". Ich amerykańskie premiery były zaplanowane odpowiednio na 11 i 18 grudnia. Disney na razie nie podał nowych dat wejścia obu filmów do kin.

Kasacja obu premier nie jest niespodzianką. Disney już wcześniej przeniósł na później lub zdecydował o premierze VOD większości swoich tytułów planowanych na ten rok. Sytuacja covidowa w Stanach Zjednoczonych jest fatalna (dzienna liczba nowych zarażeń przekracza 100 tysięcy). Jeszcze gorzej jest w Europie, gdzie coraz więcej państw decyduje się na całkowite zamknięcie kin.

W ten sposób duże premiery kinowe na listopad i październik można policzyć już na palcach jednej ręki. Są to: "Piękna i rzeźnik" nowy komediowy horror twórcy "Śmierć nadejdzie dziś" (planowana premiera na 13 listopada), animacja "Krudowie 2: Nowa era" (premiera 25 listopada) oraz komiksowy blockbuster "Wonder Woman 1984" i western z Tomem Hanksem "Nowiny ze świata" (premiera obu filmów 25 grudnia). Pod koniec roku powinien też pojawić się bazujący na cyklu gier wideo "Monster Hunter", choć być może tylko w kinach na Dalekim Wschodzie, gdzie o COVID-19 zdążono już zapomnieć pośród informacji o rekordowych wynikach box-office'owych tamtejszych produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones