Hollywood wspiera Umę Thurman w krytyce Quentina Tarantino

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hollywood+wspiera+Um%C4%99+Thurman+w+krytyce+Quentina+Tarantino-126883
Hollywood wspiera Umę Thurman w krytyce Quentina Tarantino
Udzielony przez Umę Thurman wywiad, w którym oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne, zawierał też kilka niepochlebnych faktów na temat Quentina Tarantino. Kolejne hollywoodzkie gwiazdy zaczęły dawać wyrazy poparcia dla aktorki, która - jak się okazuje - przeżyła wiele na planie dwóch części filmu "Kill Bill".


Thurman zarzuciła Tarantino, że - wbrew jej protestom - zmusił ją do wzięcia udziału w numerze kaskaderskim, który skończył się poważnym wypadkiem. Chodziło o scenę jazdy samochodem z "Kill Bill 2". Aktorka bez skutku prosiła reżysera, by ten skorzystał z kaskadera, a w wyniku kraksy doznała urazu mózgu i uszkodziła kolana. Thurman ujawniła też, że na planie filmu Tarantino na potrzeby konkretnych scen pluł jej w twarz bądź dusił łańcuchem.

Głos w sprawie zabrały inne hollywoodzkie gwiazdy. Judd Apatow ujawnił na Twitterze, że Daryl Hannah została wykluczona z trasy promocyjnej filmu po tym, jak wysunęła pod adresem Harveya Weinsteina (producenta filmu) oskarżenia o molestowanie. Jej głos został jednak zignorowany. Nikt jej nie pomógł. A teraz Tarantino kręci film o Polańskim. Dlaczego ktoś to finansuje? Oto dlaczego Weinstein nie został zatrzymany, napisał Apatow.

Jessica Chastain - również na Twitterze - pyta: Ile jeszcze obrazów przemocy wobec kobiet celebrujemy w mediach? Kiedy to się stało normą w "rozrywce"?

Najostrzej wypowiedziała się Asia Argento: Weinstein i Tarantino, co za duet! Seryjny gwałciciel i niedoszły morderca. To nie żart, co ci odrażający kryminaliści zrobili Umie Thurman. Wystawili na niebezpieczeństwo jej życie, godność i poczytalność.

Sam Tarantino na razie nie zabrał głosu w sprawie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones