Ian McKellen, Vanessa Redgrave... i Chris Colfer w biografii Noëla Cowarda

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ian+McKellen%2C+Vanessa+Redgrave...+i+Chris+Colfer+w+biografii+No%C3%ABla+Cowarda-104872
Powraca pomysł zrobienia filmu o Noëlu Cowardzie. Nowy projekt nosi roboczy tytuł "Noel" i już może pochwalić się intrygującą obsadą. W rolach głównych wystąpią bowiem: Ian McKellen ("Władca Pierścieni"), Vanessa Redgrave ("Z miłości do..."), Jonathan Pryce ("Histeria") oraz Chris Colfer ("Glee"). Ten ostatni zagra tytułowego bohatera.Noël Coward (1899-1973) był brytyjskim reżyserem teatralny, dramaturgiem, scenarzystą i aktorem. W powszechnej świadomości funkcjonuje głównie jako twórca rewii, komedii i musicali. Jego sztuki opowiadają o iluzoryczności więzi społecznych, o głębi indywidualnego doświadczenia wobec przyjętego sztampowego konwenansu.

"Noel" opowie o wczesnym okresie życia Cowarda i doświadczeniach, które ukształtowały go jako artystę. Autorem scenariusza jest Martin Sherman ("Pani Henderson"). Zdjęcia planowane są na koniec lata.

Dwa lata temu informowaliśmy o tym, że w Cowarda wcieli się Colin Firth. Chodziło o film "Mad Dogs And Englishmen", który miał opowiadać o pobycie artysty w Las Vegas. Do dziś obraz nie doczekał się realizacji.