Jaśniejsza od gwiazd - wydanie kolekcjonerskie na DVD

Informacja prasowa /
https://www.filmweb.pl/news/Ja%C5%9Bniejsza+od+gwiazd+-+wydanie+kolekcjonerskie+na+DVD-66251
"Jaśniejsza od gwiazd" - przepiękny, poetycki film Jane Campion, który poruszył do głębi samego Quentina Tarantino jest już dostępny na DVD.

Fanny Brawne 18 ma lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dołożyła wszelkich starań by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony był mało istotnymi zajęciami: szydełkowaniem, balami i długimi spacerami, zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem nieoczekiwane  odmienia jej życie, przeradzając się w pierwszą miłość. To nieznane uczucie do niepoprawnego romantyka, sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.

"Jaśniejsza od gwiazd" to wielki, udany powrót autorki "Fortepianu", która zabiera nas w świat pierwszej miłości, tej, która zawsze rozpala najmocniej.

Wielka miłość Johna Keatsa do Fanny Brawne pokazana w filmie "Jaśniejsza od gwiazd" była dla poety wyjątkowo inspirująca. Pod jej wpływem powstały najpiękniejsze utwory Keatsa,  również oryginalny tytuł filmu, "Bright Star" pochodzi od tytułu wiersza miłosnego do Fanny.

Tomik poezji pt.: "33 wiersze", który wzbogaca wydanie DVD "Jaśniejszej od gwiazd" zawiera najpiękniejsze utwory Johna Keatsa, w znakomitym przekładzie prof. Stanisława Barańczaka. Jest to jedyna dostępną na rynku pozycją tego wybitnego poety w polskiej wersji językowej.

 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones