Jack Bauer dotrze jednak na kinowy ekran?

Tv Guide Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jack+Bauer+dotrze+jednak+na+kinowy+ekran-107035
Wraca pomysł realizacji kinowej wersji "24 godzin". Jak twierdzi portal TVLine, do nakręcenia filmu o przygodach Jacka Bauera zamierza doprowadzić wreszcie Imagine Entertainment.Na decyzję studia wpływ z pewnością miały świetne wyniki oglądalności miniserialu "24: Jeszcze jeden dzień". Trafił on na antenę w maju tego roku. Tylko dwa pierwsze odcinki przyciągnęły przed telewizory ponad 8 milionów widzów.

Pierwotnie "24 godziny" miały zadebiutować w kinach w 2012 roku. Stanowisko reżysera proponowano m.in. Tony'emu Scottowi i Antoine'owi Fuqua.  Twórcy pokłócili się jednak o pieniądze.  Odtwórca głównej roli Kiefer Sutherland nie był zadowolony ze swojej gaży (milion dolarów plus bonus z box office'u zamiast jego wyjściowej propozycji - 5 milionów). Z kolei wytwórnia 20th Century Fox chciała zmieścić się w budżecie w wysokości 30 milionów, podczas gdy twórcy zażądali przynajmniej 15 milionów więcej.

Na razie nie wiadomo, czy po sukcesie "24: Jeszcze jeden dzień" Fox - zamiast filmu kinowego - nie będzie wolał  nakręcić kolejnego sezonu serialu.

Głównym bohaterem "24 godzin" jest agent Jack Bauer (Kiefer Sutherland) pracujący w specjalnej jednostce zajmującej się zwalczaniem terrorystów. Przedstawione w serialu wydarzenia rozgrywają się w czasie rzeczywistym w ciągu jednej doby. Każdy odcinek relacjonuje tylko jedną godzinę wydarzeń rozgrywających się w różnych miejscach w Stanach Zjednoczonych.
 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones