Jake Gyllenhaal i Jake Gyllenhaal w adaptacji "Podwojenia" José Saramago

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jake+Gyllenhaal+i+Jake+Gyllenhaal+w+adaptacji+%22Podwojenia%22+Jos%C3%A9+Saramago-83488
Kolejna powieść poczytnego pisarza José Saramago zostanie przeniesiona na duży ekran. Jego podwójną gwiazdą będzie Jake Gyllenhaal.



Projekt nosi tytuł "An Enemy" i będzie adaptacją powieści wydanej w Polsce pod tytułem "Podwojenie". Obraz wyreżyseruje Denis Villeneuve ("Pogorzelisko"). Scenariusz przygotuje Javier Gullion.

Pewien mężczyzna, rozwodnik i nauczyciel historii, jest znudzony życiem. Sam o sobie mówi, że cierpi na depresję, że nauczanie to dla niego marsz w miejscu, że nie pamięta, dlaczego się ożenił, i że woli nie pamiętać, dlaczego się rozwiódł. Pewnej bezsennej nocy w jednym z aktorów grających w oglądanym właśnie filmie rozpoznaje siebie. Jego depresja pogłębia się, a życie zaczyna toczyć się podwójnym torem. Dzieją się coraz dziwniejsze, coraz bardziej zaskakujące rzeczy, szara jeszcze niedawno egzystencja dostarcza nauczycielowi nadmiaru wrażeń. [źródło: ksiazki.wp.pl]