Jamie Foxx jednak zagra Mike'a Tysona

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jamie+Foxx+jednak+zagra+Mike%27a+Tysona-121190
Mniej więcej dwa lata temu Jamie Foxx zdradził, że przygotowuje z Martinem Scorsesem biografię boksera Mike'a Tysona. Od tego czasu jednak o projekcie było cicho. Teraz Foxx - przy okazji promowania innego filmu - potwierdził, że projekt wciąż jest w planach.

GettyImages-533882158.jpg Getty Images © Lintao Zhang

Film powstanie, a wyreżyseruje go Scorsese, powiedział Foxx. Dodał też, że życie Mike'a Tysona to "jedna z najbardziej niesamowitych amerykańskich historii".

Tyson to jedna z najbardziej znanych postaci amerykańskiego sportu. W najlepszych czasach był nie do pokonania, nokautując jednego przeciwnika za drugim. Jednak jego brutalność na ringu przekraczała wszelkie dopuszczalne granice, czego najlepszym dowodem może być walka z Evanderem Holyfieldem z 1997 roku. Podczas niej doszło do niecodziennego zdarzenia - Tyson odgryzł przeciwnikowi kawałek ucha. Niestety, sportowiec był brutalny również poza ringiem. W 1992 roku został skazany na sześć lat więzienia za gwałt. Rozrzutność i błędne decyzje biznesowe sprawiły, że w 2003 roku Tyson ogłosił bankructwo. Po tym, jak w 2005 przeszedł na sportową emeryturę, postanowił spróbować sił w showbiznesie.

Scenariusz filmu napisał Terence Winter, który pracował już ze Scorsesem przy okazji "Wilka z Wall Street" oraz "Zakazanego imperium".