Jeszcze więcej "Johna Wicka"

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeszcze+wi%C4%99cej+%22Johna+Wicka%22-131255
Marzy Wam się "John Wick" jako kolejna seria na wzór "Szybkich i wściekłych"? Cóż, być może kiedyś się tego doczekacie, bo trzecie przygody bohatera na pewno nie będą jego ostatnimi. I nie mówimy wcale o powstającym równolegle serialu "The Continental".


Chad Stahelski uwielbia uniwersum Johna Wicka i ma w zanadrzu mnóstwo historii. "Stworzyliśmy własną mitologię, mamy studio, które nas wspiera w najdziwniejszych pomysłach. Jeśli ludziom podobają się nasze filmy, a do tego zarabiają pieniądze, to będziemy mieć z Keanu pomysłów na lata. Mógłbym spędzić tu resztę kariery - wyobrażam sobie dużo gorsze sposoby na to. Ale oczywiście ostateczny głos i tak będzie miała publiczność". 

W trzeciej części John Wick (Keanu Reeves) musi uciekać. Z jednej strony jego śladem podążają inni płatni mordercy, którym marzy się realizacja kontraktu za jego głowę wartego kilkanaście milionów dolarów. Z drugiej stron bohater ścigany jest przez zabójców nasłanych przez grupę trzymającą władzę w świecie asasynów, po tym jak John Wick złamał żelazną regułę i zabił na terenie uważanym przez wszystkich za neutralny. Bohater walczy i morduje, by wydostać się z Nowego Jorku.

W obsadzie filmu znaleźli się również: Halle Berry, Anjelica Huston, Asia Kate Dillon, Mark Dacascos, Jason Mantzoukas, Yayan Ruhian, Cecep Arif Rahman, Tiger Hu Chen, Common, Lance Reddick, Ruby Rose i Hiroyuki Sanada.

Premiera: 17 maja 2019 roku.