Jon Hamm gwiazdą surrealistycznej komedii o pracowniku biurowym

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jon+Hamm+gwiazd%C4%85+surrealistycznej+komedii+o+pracowniku+biurowym-141428
Jon Hamm gwiazdą surrealistycznej komedii o pracowniku biurowym
źródło: Getty Images
autor: Morgan Lieberman
Jon Hamm nie próżnuje. Wczoraj informowaliśmy o tym, że z Tiną Fey zagra w kryminale "Maggie Moore(s)", a dziś mamy dla Was doniesienia o tym, że będzie gwiazdą czarnej komedii "Corner Office".

Obraz jest ekranizacją powieści "Rummet" Jonasa Karlsson. Za kamerą stanie Duńczyk Joachim Back (laureat Oscara za krótkometrażówkę "Nowi lokatorzy"). W obsadzie oprócz Hamma są: Danny Pudi ("Mythic Quest: Raven's Banquet"), Sarah Gadon ("Czarny niedźwiedź") i Christopher Heyerdahl ("Togo"). Za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman.

Hamm wcieli się w Orsona (w książce był to Bjorn) pracownika biurowego jednej z rządowych instytucji. Pewnego dnia odkrywa w budynku pomieszczenie, którego nikt inny nie zauważa. Kiedy jest w tym pokoju, jego koledzy widzą go stojącego przy ścianie, jest zapatrzony w dal, zrelaksowany. Jego widok wywołuje u innych gęsią skórkę z przerażenia. Nic więc dziwnego, że reszta pracowników postanawia doprowadzić do jego zwolnienia. Z pomocą swojego nowego biura Orson postanowi odwrócić sytuację...