Jon Snow wróci w kontynuacji "Gry o tron"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jon+Snow+wr%C3%B3ci+w+kontynuacji+%22Gry+o+tron%22-146850
Jon Snow wróci w kontynuacji "Gry o tron"?
źródło: Materiały prasowe
Premiera serialu "Ród smoka" zbliża się coraz większymi krokami, a tymczasem stacja HBO rozważa realizację nowego spin-offu "Gry o tron". Bohaterem produkcji miałaby być jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci z serii, Jon Snow, w którego wcielał się Kit Harington. Projekt jest na razie na wstępnym etapie rozwoju.

O czym miałby opowiedzieć serial, którego bohaterem będzie Jon Snow?Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to opowieść o dalszych losach Jona Snowa znanego też jako Aegon Targayen. Akcja serialu miałaby rozgrywać się po wydarzeniach z serialu "Gra o tron", a w głównej roli miałby powrócić Kit Harington.


Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to pierwszy sequel opartego na powieściach George'a R.R. Martina i superpopularnego serialu HBO, który doczekał się ośmiu sezonów. W ostatnich latach stacja HBO pracowała nad kilkoma potencjalnymi prequelami. Na razie realizacji doczekał się tylko jeden, czekający na premierę "Ród smoka". Na etapie rozwoju jest jeszcze kilka innych, m.in. "Dunk and Egg" oraz "The Sea Snake".

"Ród smoka" – co wiemy o produkcji?
W "Rodzie smoka" poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).

Scenariusz "House of the Dragon" powstał na podstawie cyklu "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron".

W role głównych bohaterów wcielą się Paddy Considine (król Viserys Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Emma D’Arcy (księżniczka Rhaenyra Targaryen) i Steve Toussaint (lord Corlys Velaryon znany jako Wąż Morski).

Pierwszy odcinek zaplanowano na 21 sierpnia bieżącego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones