Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Jon+Spaihts+nie+b%C4%99dzie+showrunnerem+%22Dune%3A+The+Sisterhood%22-135375

Jon Spaihts nie będzie showrunnerem "Dune: The Sisterhood"

  • Deadline
  • autor: el
  • VOD, Seriale, Filmy
Jon Spaihts zrezygnował ze stanowiska showrunnera realizowanego dla HBO Max serialu "Dune: The Sisterhood". Spaihts zachowa funkcję producenta wykonawczego serii, woli się jednak skupić na pracy nad scenariuszem do filmu, który Denis Villeneuve nakręci na podstawie słynnej powieści Franka Herberta.

GettyImages-464240843.jpg
Getty Images © Kristin Murphy

"Dune: The Sisterhood" pojawi się na należącym do WarnerMedia serwisie streamingowym w czerwcu. Serial będzie spin-offem widowiska kinowego powstającego na zlecenie Warner Bros. W planach jest także wydanie m.in. gry wideo i serii komiksów. 

Akcja "Diuny" toczy się w przyszłości. Ludzkość rozprzestrzeniła się po całej galaktyce, zasiedlając tysiące planet rządzonych przez Imperatora Padyszacha. "Dune: The Sisterhood" pokazuje wydarzenia z perspektywy członkiń tajemniczego żeńskiego zakonu Bene Gesserit. Obdarzone niezwykłymi umiejętnościami kobiety sprawnie poruszają się zarówno w polityce feudalnej, jak i w dworskich intrygach, realizując własne plany. Działania te doprowadzają je na pustynną planetę Arrakis zwaną przez jej mieszkańców Diuną.

Denis Villeneuve, reżyser, współscenarzysta i producent widowiska kinowego, będzie także producentem wykonawczym serialu i wyreżyseruje pilotowy odcinek. 

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię