Kinowe "Gwiezdne wojny" w rękach Taiki Waititiego

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowe+%22Gwiezdne+wojny%22+w+r%C4%99kach+Taiki+Waititiego-137588
Kinowe "Gwiezdne wojny" w rękach Taiki Waititiego
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów "Gwiezdnych wojen". Disney ogłosił dziś, że jedno z planowanych nowych widowisk kinowych wyreżyseruje Taika Waititi. Będzie też współautorem scenariusza.

Przypomnijmy, że Disney ma zarezerwowane trzy daty premier dla widowisk z cyklu "Gwiezdne wojny". Są to: grudzień 2022 roku, grudzień 2024 roku i grudzień 2026 roku. Pierwotnie terminy te przygotowana dla filmów szykowanych przez twórców "Gry o tron". Kiedy porzucili oni Disneya, wytwórnia z dat nie zrezygnowała.

Warto też pamiętać, że projekt, nad którym pracuje Waititi, nie jest jedynym, jaki powstaje w LucasFilm. Inne widowiska mają w planach: Rian Johnson, Kevin Feige oraz J.D. Dillard. Który z nich ma priorytet, tego na razie nie wiadomo.

Wydaje się jednak, że na "Gwiezdne wojny" od Waititiego przyjdzie nam trochę poczekać. Reżyser ma bowiem do zrealizowania dla Disneya komiksowe widowisko "Thor: Love and Thunder", którego premiera planowana jest na luty 2022 roku.

GettyImages-1205407929.jpg Getty Images © Jeff Kravitz


O "Star Wars" od Waititiego na razie nic nie wiemy. Fabułę reżyser przygotuje we współpracy z nominowaną do Oscara za scenariusz "1917" Krysty Wilson-Cairns. Dla tego pierwszego nie będzie to pierwsze zetknięcie się z Mocą. Taika Waititi ma już na swoim koncie reżyserię odcinków serialu "The Mandalorian".
Udostępnij: