Kinowe uniwersum Człowieka-Pająka powiększa się o kolejny film

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kinowe+uniwersum+Cz%C5%82owieka-Paj%C4%85ka+powi%C4%99ksza+si%C4%99+o+kolejny+film-122314
Sony Pictures na poważnie wzięło się za rozwijanie własnego komiksowego uniwersum... po raz kolejny. Dopiero co informowaliśmy o tym, że w końcu powstanie "Venom", a teraz The Hollywood Reporter ujawnia plany realizacji "Silver Sable and Black Cat".


Co więcej, plany te są już naprawdę mocno zaawansowane. Portal podaje bowiem, że zdjęcia do widowiska mają się rozpocząć już jesienią. Jest to projekt, który wcześniej istniał pod nazwą "secret female spinoff project". Pierwszą wersję scenariusza napisała Lisa Joy, współtwórczyni "Westworld". Teraz tekst doprowadzi do finalnej wersji długoletni współpracownik Marvela Chris Yost ("Thor: Ragnarok").

Spin-off nie będzie bezpośrednio powiązany z widowiskiem "Spider-Man: Homecoming". Tamten film powstaje we współpracy z Marvel Studios, podczas gdy "Silver Sable and Black Cat" jest samodzielną produkcją Sony. Podobnie jest w przypadku aktorskiego widowiska "Venom" oraz animowanego "Spider-Mana".

Black Cat to popularna postać z komiksów o Człowieku-Pająku, którą Sony zamierzało wykorzystać w poprzednie wersji kinowego uniwersum. Postać została wprowadzona w "Niesamowitym Spider-Manie 2", gdzie zagrała ją Felicity Jones. Black Cat, czyli Felicia Hardy, to bohaterka stworzona przez Marva Wolfmana i Keitha Pollarda, która pojawiła się w komiksach w 1979 roku. Córka słynnego włamywacza po traumatycznych wydarzeniach na studiach postanowiła pójść w ślady ojca. Przez pewien czas była związana emocjonalnie ze Spider-Manem.

Silver Sable do tej pory nie pojawiała się w aktorskich filmach o Człowieku Pająku. Postać stworzyli Tom DeFalco i Ron Frenz. Jej komiksowy debiut przypadł na rok 1985. Jest najemniczką specjalizującą się w polowaniu na zbrodniarzy wojennych. Świetnie sprawdza się zarówno w walce wręcz jak i przy użyciu wszelkiego rodzaju broni.

Na razie nie wiadomo, kiedy widowisko trafi do kin. "Venom" ma zaplanowaną swoją premierę na jesień 2018 roku.

Udostępnij: