Twórcy "Westworld" zmienią "Peryferal" w serial

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Westworld%22+zmieni%C4%85+%22Peryferal%22+w+serial-127890
Jonathan Nolan i Lisa Joy - twórcy hitu HBO "Westworld" - szykują serial SF dla konkurencji, platformy Amazon. Projekt nosi tytuł "The Peripheral".


Serial będzie ekranizacją najnowszej powieści Williama Gibsona wydanej w Polsce pod tytułem "Peryferal". Scenariusz przygotował nominowany do Oscara za "Prosty plan" Scott B. Smith. Za kamerą stanie Vincenzo Natali, który swego czasu przygotowywał ekranizację innej powieści Gibsona - "Neuromancer".

Flynne Fisher żyje w pierwszej przyszłości, tak bliskiej, że tu i tam jest już naszą teraźniejszością. Jak prawie wszyscy nie ma pracy, chyba że bogaty gracz wynajmie ją na zastępstwo w rozgrywanej on-line symulacji wojennej. Jej brat, Burton, eksmarine ze skromną rentą za neurologiczne rany odniesione w nienazwanej wojnie, dorabia jako wirtualny ochroniarz tajemniczej sieciowej przygodówki. Dziwnej, bardzo dziwnej.

Druga przyszłość, za siedemdziesiąt lat, jest dla Willa Nethertona dobra. Jest dobra dla wszystkich bogaczy, a poza bogaczami na Ziemi nie został prawie nikt.

Dwie przyszłości dzieli kataklizm, którego nikt nie rozpoznał, aż było za późno. Łączy chiński serwer, którym informacja może podróżować w czasie. I morderstwo pięknej celebrytki lubiącej nieodpowiednie towarzystwo.

W grze? Wirtualne? A może jednak nie? [notka wydawcy]
Udostępnij: