Kit Harington i Freddie Fox ożywią mumię dla współtwórcy "Sherlocka"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kit+Harington+i+Freddie+Fox+o%C5%BCywi%C4%85+mumi%C4%99+Za+sterami+projektu+Mark+Gatiss+%28%22Sherlock%22%29-152523
Kit Harington i Freddie Fox ożywią mumię dla współtwórcy "Sherlocka"?
źródło: Getty Images
autor: Michael Tullberg
Mark Gatiss, odtwórca roli Mycrofta Holmesa i współautor scenariusza "Sherlocka", wybrał temat swojej świątecznej opowieści o duchach nadawanej w ramach bożonarodzeniowego programu BBC. Będzie to adaptacja opowiadania pióra Arthura Conana Doyle'a, a w rolach głównych wystąpią Kit Harington i Freddie Fox

GettyImages-1500667615.jpg Getty Images © Stuart C. Wilson
Mark Gatiss na brytyjskiej premierze najnowszej odsłony cyklu "Mission: Impossible"

Co wiemy o "Lot No. 249"?


"Lot No. 249" to utrzymane w gotyckim klimacie opowiadanie Arthura Conana Doyle'a. W Polsce zostało wydane m.in. w zbiorze "Igranie z duchami" jako "Obiekt numer 249". Jego bohaterami jest grupa studentów Oksfordu. Gdy jeden z nich podejmuje się badań nad tajemnicami starożytnego Egiptu, staje się tematem plotek. Czy jego eksperymenty mogą tchnąć życie w przerażający worek kości, jakm jest tytułowy obiekt nr 249? 

Kit Harington i Freddie Fox zagrają Abercrombiego Smitha i Edwarda Bellinghama. W pozostałych rolach Colin Ryan, John Heffernan, James Swanton, Jonathan Rigby i Andrew Horton. Zdjęcia powstały w brytyjskiej miejscowości Hertfordshire. 

GettyImages-919050248.jpg Getty Images © Dominique Charriau
Freddie Fox

W poprzednich latach Mark Gatiss w ramach współpracy z BBC chętnie sięgał po prozę M.R. Jamesa. Na podstawie jego opowiadań powstały "The Tractate Middoth" (2013), "The Dead Room" (2018), "Martin’s Close" (2019) "The Mezzotint" (2021) i "Count Magnus" (2022).

Ostatnie projekty Marka Gatissa. Zobacz zwiastun miniserialu "Nolly"


Aktualnie filmografię Marka Gatissa zamyka drugi sezon serialu "Dobry omen", w którym gościnnie wcielił się w postać Pana Harmony'ego. Mogliśmy zobaczyć go też w widowisku "Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One" i miniserialu "Nolly". Zobaczcie jego zwiastun: 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones