To Kit Harington wymyślił serial o Jonie Snow. Znamy roboczy tytuł

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+Kit+Harington+wymy%C5%9Bli%C5%82+serial+o+Jonie+Snow.+Znamy+roboczy+tytu%C5%82-146918
To Kit Harington wymyślił serial o Jonie Snow. Znamy roboczy tytuł
źródło: Materiały prasowe
Tydzień temu świat obiegła informacja, że stacja HBO rozważa realizację serialu o przygodach Jona Snow. Teraz poznaliśmy nowe informacje dotyczące kontynuacji hitu, jakim była "Gra o tron": pomysłodawcą projektu jest sam Kit Harington, a George R.R. Martin pomógł aktorowi w rozwinięciu konceptu. Poznaliśmy też roboczy tytuł projektu.

Serial o Jonie Snow - pierwsze szczegółyRąbka tajemnicy ujawniła odtwórczyni roli Daenerys Targaryen, Emilia Clarke, w wywiadzie udzielonym BBC: Z tego co rozumiem, Kit zainicjował ten projekt, jest więc zaangażowany w niego od podstaw. To, co będziecie oglądać - jeśli, mam nadzieję, powstanie - będzie więc certyfikowane przez Kita Haringtona.

GettyImages-1147897315.jpg Getty Images © Amy Sussman


Swoje trzy grosze dodał też George R.R. Martin, twórca cyklu "Pieśń lodu i ognia", na podstawie którego zrealizowano "Grę o tron". Martin zdradził kilka informacji na temat nowego serialu na swoim blogu.

Ta, to Kit Harington przyszedł do nas z tym pomysłem. Nie mogę zdradzić wam nazwisk scenarzystów/showrunnerów, bo nie ma na razie zgody na ujawnianie tych informacji. Ale ich również przyprowadził Kit. To jego własna ekipa i są świetni, napisał autor.

Martin ujawnił również roboczy tytuł serialu: "Snow". Pisarz wyjaśnił też, że HBO rozwija obecnie cztery projekty spin-offów "Gry o tron" i "Snow" jest jednym z nich. O trzech pozostałych usłyszeliśmy już jakiś czas temu. To "Ten Thousand Ships" (scenariusz: Amanda Segel), "Sea Snake"/"Nine Voyages" (scenariusz: Bruno Heller) oraz "The Hedge Knight/Knight of the Seven Kingdoms" (scenariusz: Steve Conrad).

Tymczasem zbliża się premiera pierwszego spin-offu "Gry o tron", serialu "Ród smoka".


"Ród smoka" – co wiemy o produkcji?W "Rodzie smoka" poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).

Scenariusz "House of the Dragon" powstał na podstawie cyklu "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Akcja toczy się 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron".

W role głównych bohaterów wcielą się Paddy Considine (król Viserys Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Emma D’Arcy (księżniczka Rhaenyra Targaryen) i Steve Toussaint (lord Corlys Velaryon znany jako Wąż Morski).

Pierwszy odcinek zaplanowano na 21 sierpnia bieżącego roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones