Twórca "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" powraca z nowym filmem

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Trzech+billboard%C3%B3w+za+Ebbing%2C+Missouri%22+powraca+z+nowym+filmem-142826
Twórca "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri" powraca z nowym filmem
źródło: Getty Images
autor: Jason Merritt
W sierpniu ruszają zdjęcia do nowego filmu Martina McDonagha, twórcy oscarowych "Trzech billboardów za Ebbing, Missouri".

Główne role w "The Banshees of Inisherin" zagrają Colin Farrell i Brendan Gleeson. Przypomnijmy, że obaj aktorzy wystąpili także w debiutanckim filmie McDonagha, doskonałej czarnej komedii "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

Farrell i Gleeson wcielą się w parę  starych przyjaciół mieszkających na odległej irlandzkiej wyspie. Gdy jeden z bohaterów oznajmi drugiemu, że chce zakończyć ich relację, jego decyzja będzie miała tyleż mroczne co zabawne konsekwencje.

Scenariusz "The Banshees of Inisherin" jest adaptacją nigdy niewystawionej sztuki teatralnej, którą McDonagh napisał ćwierć wieku temu.

Filmografię Farrella zamyka komiksowe widowisko "Batman", które trafi do kin w marcu przyszłego roku. Gleesona zobaczymy wkrótce w filmie Joela Coena "The Tragedy of Macbeth".