Komiks "Bloodshot" w końcu zostanie zekranizowany

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Komiks+%22Bloodshot%22+w+ko%C5%84cu+zostanie+zekranizowany-122061
Wraca pomysł ekranizacji komiksu "Bloodshot". Podczas konwentu Emerald City Comicon ogłoszono, że projekt ma nowego reżysera. Został nim debiutujący w kinie Dave Wilson.


Komiks po raz pierwszy wydany został w 1994 roku. Potem fabułę nieco zmieniono i całość wydano po raz drugi. To właśnie na drugiej wersji opierać się będzie fabuła filmu. Bloodshot to kryptonim superzabójcy, efekt tajnego Projektu Łazarz. Angelo Mortalli, wschodząca gwiazda płatnych zabójców pewnej mafijnej rodziny ginie. Jego ciało zostaje wykorzystane w eksperymencie, nafaszerowane nanotechnologią i ożywione. Jako Bloodshot jest supersprawny i niemal niezniszczalny. Szybko wymyka się spod kontroli agencji, która go stworzyła. Teraz wszyscy chcą go wyeliminować. Tymczasem on pozbawiony wspomnieć próbuje odkryć, kim był i kim się stał. Sprawę komplikuje fakt, że znajdujące się w jego ciele nanochipy obdarzone są świadomością. Dla nich Bloodshot jest bogiem i mesjaszem, mającym do wykonania specjalną misję.

Hollywood próbuje przenieść "Bloodshot" na ekran kinowy od wielu lat. W 2010 roku ogłoszono, że jego reżyserią zajmie się Matthew Vaughn. Dwa lata później projekt przejęło Sony i zaangażowało jako scenarzystę Jeffa Wadlowa. Później jednak projekt popadł w zapomnienie.

Dave Wilson jest partnerem Tima Millera (reżysera "Deadpoola") w Blur Studios. Ma na swoim koncie filmowe zwiastuny do wielu gier, w tym do "Star Wars: The Old Republic" i "The Division". "Bloodshot" będzie jego pierwszym filmem pełnometrażowym.