Lando Calrissian jest panseksualny?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lando+Calrissian+jest+panseksualny-128337
Lawrence i Jonathan Kasdanowie, scenarzyści "Hana Solo: Gwiezdnych wojen - historii", udzielili wywiadu, w którym opowiedzieli co nieco o postaci Lando Calrissiana, w którego wcielił się Donald Glover. Ojciec i syn poruszyli m.in. temat orientacji seksualnej bohatera.


Młodszy Kasdan, zapytany, czy Lando jest panseksualny (czyli jego seksualne wybory nie są ograniczane przez płeć czy tożsamość płciową), odparł: Powiedziałbym, że tak. Jest pewna płynność w sposobie, w jaki Donald i Billy Dee Williams pokazują seksualność Lando. Zresztą, sam chętnie wprowadziłbym do filmu otwarcie homoseksualną postać. Myślę, że przyjdzie na to czas. Podoba mi się ta płynność, to uruchamiane przez Donalda spektrum seksualności, w której mieszczą się również roboty. Lando nie wprowadza żadnych twardych reguł. Jest w tym element frajdy. Nie wiesz, w którą stronę pójdzie sytuacja.

Lawrence Kasdan był nieco mniej wylewny, kiedy padło pytanie o potencjalny flirt Lando z granym przez Phoebe Waller-Bridge droidem L3-37: Taka jest jej osobowość. Może to coś znaczy, a może nie, powiedział tajemniczo.

Film wchodzi do polskich kin 25 maja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones