Oficjalna ścieżka dźwiękowa "Hana Solo" już dostępna

https://www.filmweb.pl/news/Oficjalna+%C5%9Bcie%C5%BCka+d%C5%BAwi%C4%99kowa+%22Hana+Solo%22+ju%C5%BC+dost%C4%99pna-128431
Ścieżka dźwiękowa wyczekiwanego filmu o losach młodego Hana Solo już dostępna! A na niej muzyka skomponowana przez Johna Powella oraz premierowy temat muzyczny "The Adventures of Han" napisany przez samego Johna Williamsa - legendarnego twórcę muzyki do ośmiu filmów Sagi. Album trafił do sklepów i serwisów cyfrowych w dniu premiery filmu.


Dla Johna Powella to pierwsza współpraca z Lucasfilm. Muzykę nagrywano w słynnym Abbey Road Studio w Londynie przez 125-osobową orkiestrę oraz chór dyrygowany przez Gavina Greenawaya. Nowe tematy skomponowane przez Powella to między innymi: "Chewie Theme", "Love Theme", "Enfys Nest Theme", "Gang Theme" czy "L3 Theme". W przeszłości artysta pisał muzykę do takich filmów jak "Shrek", "Rio", "Jak wytresować smoka" czy "Tożsamość Bournea".

John Williams w swoich ścieżkach dźwiękowych do "Gwiezdnych wojen" używał osobnego języka. Starałem się dorównać jakości, którą stworzył, poprzez zachowanie struktury i możliwie jak najbardziej płynne śledzenie historii – opowiada Powell o procesie twórczym.

– Jest wiele tematów z poprzednich filmów Sagi, których użyłem, a które nie są bezpośrednio związane z Hanem Solo. Kojarzą się z Sokołem Millennium, myśliwcami TIE czy samym Imperium. To frazy muzycznego języka, który doskonale znamy. – dodaje kompozytor.

O filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie"
Wejdź na pokład Millennium Falcona i rozpocznij podróż do bardzo, bardzo odległej galaktyki. Poprzez śmiałe eskapady w głąb mrocznego i niebezpiecznego przestępczego podziemia, Han Solo zaprzyjaźnia się ze swoim przyszłym najwierniejszym druhem Chewbaccą, a także poznaje osławionego hazardzistę Lando Calrissiana. Ich podróż wyznacza losy jednych z najbardziej uwielbianych bohaterów uniwersum "Gwiezdnych wojen". W filmie występują: Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Emilia Clarke, Donald Glover, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge i Paul Bettany. Za reżyserię odpowiada Ron Howard, a scenariusz napisali Lawrence i Jonathana Kasdanowie.
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones